EKONOMİ SAĞLIK

Dr. Ulusoy: “Fırsatçıyı affetmeyiz”

  Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle haksız fiyat artışı yapanları asla affetmeyeceklerini söyledi. Dr. Ulusoy, “Fırsatçılık yapana yönetmelik kapsamında..

Dr. Ulusoy: “Fırsatçıyı affetmeyiz”

 

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, takım elbise

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle haksız fiyat artışı yapanları asla affetmeyeceklerini söyledi. Dr. Ulusoy, “Fırsatçılık yapana yönetmelik kapsamında tüm cezalar uygulanacak” dedi.

Çin’de çıkan ve tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüsle ilgili gelişmelere değinen Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy, “Şu ana kadar üyelerimize yönelik haksız ve fahiş fiyat artışı konusunda olumsuzluk yaşanmadı. Ancak kamuoyunda da bilindiği gibi fırsatçılar iş başında. Oda olarak, haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı tüm disiplin mekanizmaları çalıştırılacaktır ve hak ettikleri cezaları alacaklarından da kimsenin kuşkusu olmasın. Özellikle şunu belirmek isterim ki fırsatçılık yapan karşısında yalnızca bizi değil tüm Türkiye’yi bulacak” diye konuştu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin de konuyu ülke genelinde yaktından takip ettiğini ve gerekli tüm uyarıları yaptığını hatırlatan Dr. Ulusoy “Vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağımız gibi etik ve ahlaklı ticaret yapanın da yanında yer alacağız” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL