BELEDİYE HABERLERİ

Diyarbakır’da günlük 550 bin metrekarelik alan dezenfekte ediliyor

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’nın cadde ve sokaklarda corona virüs (Covid-19) salgınına karşı yürütülen dezenfekte çalışmalarını inceleyen  Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, halk sağlığını korumak amacıyla toplu..

Diyarbakır’da günlük 550 bin metrekarelik alan dezenfekte ediliyor

Görüntünün olası içeriği: gece, gökyüzü ve açık hava

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’nın cadde ve sokaklarda corona virüs (Covid-19) salgınına karşı yürütülen dezenfekte çalışmalarını inceleyen  Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, halk sağlığını korumak amacıyla toplu taşıma araçları ve hastaneler dışında kent genelinde günlük ortalama 550 bin metrekarelik alanın dezenfekte edildiğini söyledi.

Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, ayakta duran insanlar, gece ve açık hava

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel sekreteri Muhsin Eryılmaz ile birlikte corona virüs (Covid-19) salgınına karşı, kentin sokak ve caddelerinde yürütülen dezenfekte çalışmalarını inceledi. Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’nın Yenişehir ilçesi Yaşar Kemal (Ekinciler) Caddesi’ndeki çalışmalarını yerinde inceleyen Güzeloğlu, yetkililerden bilgi alarak çalışmalarda yer alan personelle emeklerinden dolayı teşekkür etti.

“Cadde ve sokaklarda günlük 250 bin metrekarelik alan dezenfekte ediliyor”

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar ve yiyecek

Corona virüs salgını başladığından itibaren Büyükşehir Belediyesi’nin kent genelinde yaklaşık 1 aydır dezenfekte çalışması yürüttüğüne dikkat çeken  Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, toplu taşıma araçları, hastaneler ve parklar olmak üzere kent genelinde günlük ortalama 550 bin metrekarelik alanda dezenfekte işlemlerinin devam ettiğini belirtti.  Gündüz çalışmaları dışında caddelerde günlük 250 bin metrekarelik alanda dezenfekte işlemlerini sürdüreceklerini vurgulayan Güzeloğlu, “Sizin sağlığınız için biz çalışmaya devam ediyoruz, sizlerden de evde kalmanızı bekliyoruz. Özellikle 65 yaş üzeri ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızın evden çıkmamalarının yasaklandığı bu dönemde, zorunlu olmadıkça hiçbir vatandaşımızın evden dışarı çıkmamasını rica ediyoruz. Hastalığın yayılmaması ve buna bağlı risklerin çoğalmaması için hepinizi bu geçiş sürecinde evlerinde kalmaya ve hastalığı atlatana kadar bu noktada sorumlu olmaya davet ediyoruz. Sizlerin temel ihtiyaçlarını karışılmak için alanda kaymakamlıklarımıza bağlı Vefa Sosyal Destek Gruplarımız, Büyükşehir Belediyesi sosyal birim görevlileri ve tüm kamu görevlilerimiz 24 saat esasına göre görev yapmaktalar. Sizden ricamız kendiniz, aileniz, Diyarbakır ve ülkeniz için evde kalın lütfen” ifadelerini kullandı.

Görüntünün olası içeriği: gece ve açık hava

Vatandaşlar dezenfekte çalışmalarından dolayı teşekkür etti

Güzeloğlu, basına yaptığı açıklamaların ardından kendisine eşlik eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz ve daire başkanları ile birlikte vatandaşlar ile esnafla bir araya gelerek sorunları dinledi. Vatandaşlar ve esnaf yürütülen dezenfekte çalışmaları nedeniyle Güzeloğlu’na teşekkür etti.

Dezenfekte çalışmaları devam edecek

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, corona virüs (Covid-19) salgınına karşı 17 araç, 34 atomizer, 10 holder, 128 sırt pompası, 10 el ULV ve 145 personelle Dünya Sağlık Örgütü onaylı, çevreye zarar vermeyen ilaçlarla toplu yaşam alanlarında dezenfekte çalışmalarına devam edecek.

İlk etapta vatandaşların yoğun olarak kullandığı Yaşar Kemal (Ekinciler), Sakarya ile Gazi Caddesi, ilçe belediyelerin kurduğu semt pazarları, Sanat Sokağı, Konuk Evi önü, otobüs durakları, Ongözlü Köprü, Yeni Hal içi, Sanayi Siteleri ve Toptancılar Sitesi’nde dezenfekte çalışmaları yürüten Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, bundan sonra her akşam kentin bulvar, cadde ve sokaklarında dezenfekte işlemini sürdürecek.

Rutin çalışmalar kapsamında havalimanı, TCDD (Demiryolları), Şehirlerarası Otogar- İlçe Otogarı, ilimizdeki tüm alışveriş merkezleri, toplu taşıma araçları (belediye otobüsleri, özel halk otobüsleri, ticari taksiler, şehir içi minibüsler, okul servisleri) tüm parklar yürüyüş alanları, çocuk oyun alanları ilimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında düzenli olarak dezenfeksiyon çalışmaları devam edecek.

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL