BELEDİYE HABERLERİ SAĞLIK

Diyarbakır Belediyesi kilise ve cemevlerine ilaçlama yapılmadığı iddialarını yalanladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nca kilise ve cemevlerinin dezenfekte edilmediğine yönelik, asılsız haberler üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: Bazı sosyal medya hesaplarında ve internet sitelerinde, ilimizde bulunan..

Diyarbakır Belediyesi kilise ve cemevlerine ilaçlama yapılmadığı iddialarını yalanladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nca kilise ve cemevlerinin dezenfekte edilmediğine yönelik, asılsız haberler üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

BASIN DUYURUSU

Bazı sosyal medya hesaplarında ve internet sitelerinde, ilimizde bulunan Cemevi ve Kiliselerin dezenfekte edilmediğine yönelik, asılsız haberlere yer verilmiştir. Söz konusu haberde öne sürülen iddialar ve bilgiler tamamen gerçek dışı olup, Büyükşehir Belediyemizin yaptığı çalışmaları karalamaya ve halkımız nezdinde yapılan hizmetleri değersizleştirerek olumsuz algı yaratmaya yöneliktir.

Öyle ki, haberde ilaçlama yapılmadığı iddia edilen Diyarbakır Süryani Kadim Meryem Ana Kilisesi Vakıf Başkan Vekili Saliba Açış bugün konuyla ilgili olarak bir açıklama yapmış ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin gönderdiği ekiplerin kiliselerini dezenfekte ettiğini, herhangi bir ayrımcılığın söz konusu olmadığını, Büyükşehir Belediyesi yönetimi ve ekiplerine çok teşekkür ettiğini beyan etmiştir.

Öte yandan, Süryani Kadim Meryem Ana Kilisesi Vakıf Başkanlığınca yapılan açıklamada ise; haberde açıklamada bulunduğu belirtilen kişinin Vakfı temsil etmediği ve Vakıf adına herhangi bir açıklama yapma yetkisinin dahi bulunmadığı belirtilmiştir.

Ayrıca, yine söz konusu iddiada bahsi geçen Cemevi kapalı olmasına rağmen Büyükşehir Belediyemize bağlı ekiplerce açılmış ve gerekli dezenfekte işlemi yapılmıştır.

Sonuç olarak insan odaklı hizmeti şiar edinmiş olan Büyükşehir Belediyemizin herhangi bir inanç grubuna dahil vatandaşlarımızı ötekileştirmek ve onlara hizmet götürmemek gibi bir durum söz konusu olmadığı gibi, bu tür yalan, uydurma ve ideolojik haberleri yapan sözümona gazeteciler, vatandaşlarımız arasında ikilik duyguları yaymaya çalışmaktadır.

Her yönüyle yalan ve tamamı uydurma bilgilerle üretilen bu ve benzeri, yanlı ve olumsuz algı yaratmaya yönelik haberler, Büyükşehir Belediyemizin şehrimize hizmet etme azmini ve kararlılığını etkilemeyecek, aksine hizmetlerimiz her alanda artarak devam edecektir.

Söz konusu gerçek dışı haberler ve bu haberleri yapan şahıs ve odaklara karşı hukuki yollarla mücadele edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL