GÜNDEM SAĞLIK SON DAKİKA

Cezaevlerinde tüm görüşler 2 hafta ertelendi

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda açık ve kapalı bütün cezaevlerinde tüm görüşlerin 2 hafta ertelendiğini duyurdu. Adalet Bakanı Gül’ün açıklamalarında öne çıkanlar şöyle: “Olayın başından itibaren tüm..

Cezaevlerinde tüm görüşler 2 hafta ertelendi

son dakika ile ilgili görsel sonucu

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda açık ve kapalı bütün cezaevlerinde tüm görüşlerin 2 hafta ertelendiğini duyurdu. Adalet Bakanı Gül’ün açıklamalarında öne çıkanlar şöyle:

“Olayın başından itibaren tüm tedbirler alınmıştır, alınmaya devam etmektedir. Nisan sonuna kadar toplantıların ertelenmesi konusunda kararlarımızı almıştık.

“Ceza infaz kurumlarında bugün bilim kurulunun aldığı tavsiye kararlarını paylaşmak istiyorum. Özellikle bugün itibariyle hastalık belirtisi olanların ceza infaz kurumuna alınması hususunda kararımız söz konusu. İlk kabul raporunda solunum yolu enfeksiyonu olmadığı gösterilen kişiler belirli bir alana alınacaktır. 14. günün sonunda diğer sınırlı alanlara aktarılması sağlanacak.

“Açık ve kapalı tüm cezaevlerinde görüşler 2 hafta ertelendi. 2 hafta sonrasında bilim kurulunun tavsiyesi doğrultusunda yeni bir karar verilecektir.

“Yabancı uyruklu yurt dışından gelenlerin yapmak istediği ziyareteler süresiz ertelenmiştir. Açık cezaevinde kalanların izin hakları ertelenmiştir. İzin hakları 2 hafta sonra verilecektir. Cezaevlerindeki ve çocuk eğitim evlerinde aile görüş odaları da 2 hafta süreyle ertelenmiştir. Aynı koğuş içerisindeki hükümlülerin sosyal aktivite ve atölye faaliyetleri devam edecek ancak koğuşların birleşmesiyle yapılan aktiviteler iptal edilmiştir.

“İki hafta süreyle -güvenlik ve hastalık durumları dışında- nakiller ertelenmiştir. Duruşma ve tüm diğer adli işlemler konusunda ivedi özelliği bulunmayan durumlarda ertelenmesi yargı mensuplarının takdirine bırakılmıştır. Adliye hizmetlerinin belli bir süre ertelenmesi burada bir önlem olarak ortaya çıkmıştır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL