BELEDİYE HABERLERİ

Başkan Esen; ‘Büyüklerimize ve hasta vatandaşlarımıza hizmet belediyemizden’

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, koronovirüs önlemleri kapsamında vatandaşlara evde kalmaları çağrısı yaparken, 75 yaş üstü yalnız yaşayan, kronik hastalıkları olan, bakıma muhtaç, vatandaşların ihtiyaçlarını Konyaaltı Belediyesi olarak karşılayacaklarını açıkladı…

Başkan Esen; ‘Büyüklerimize ve hasta vatandaşlarımıza hizmet belediyemizden’

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, koronovirüs önlemleri kapsamında vatandaşlara evde kalmaları çağrısı yaparken, 75 yaş üstü yalnız yaşayan, kronik hastalıkları olan, bakıma muhtaç, vatandaşların ihtiyaçlarını Konyaaltı Belediyesi olarak karşılayacaklarını açıkladı.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, koronavirüs tehdidine karşı Konyaaltı Belediyesi olarak gerekli tedbir ve önlemleri aldıklarını söyledi. Başkan Semih Esen, çok önemli olmadıkça vatandaşları evden çıkmamaları konusunda uyardı. Başkan Semih Esen, “Konyaaltı Belediyesi olarak kronik hastalıkları olan, bakıma muhtaç, 75 yaş ve üzeri yalnız yaşayan vatandaşlarımızın raporlu ilaçları, evde bakım, gıda ve sağlık kontrolleri başta olmak üzere tüm ihtiyaçları belediyemiz tarafından karşılanacaktır. Bu konuda vatandaşlarımız 0242 245 55 15’nolu telefonla bizlere ulaşabilir. Ayrıca bu hizmetten faydalanmak isteyen Konyaaltılı hemşehrilerimizden 75 yaş üzeri bin 819 vatandaşımızı arayarak talep ve isteklerini öğreniyoruz. Vatandaşlarımıza ayrıca kısa mesaj ve sosyal medyadan bilgilendirme yapıyoruz ” dedi.

ONLİNE BELEDİYE HİZMETLERİ
Başkan Semih Esen, vatandaşların bazı işlemleri belediye gelmeden, Konyaaltı Belediyesi’nin internet sitesinden online olarak da gerçekleştirebileceklerini belirtti. Başkan Esen, e-imar sorgusu, nöbetçi eczane sorgulama,  0532 111 50 00 numaralı whatsapp iletişim hattı üzerinden dilekçe verme, istek ve şikayetlerini online yapabileceklerini kaydetti.

NİKAHLARA MİSAFİR KISITLAMASI
Konyaaltı Belediye Başkanı Esen, Konyaaltı Belediyesi’nde nikah işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlara yönelik koronavirüs salgını nedeniyle bir takım kısıtlamaya gittiklerine dikkat çekerek, “Nikah başvuruları telefonla randevulu olarak alıyoruz. Belediye salonumuzda nikahı kıyılacak çiftlerimiz randevu ile nikah işlemi için direk nikah salonumuza geçecek. Nikah işlemlerinde çiftimiz, anne-baba ve şahitlerimiz olacak. Başka misafir almıyoruz. Vatandaşlarımızın sağlığını önemsiyor ve bu konuda anlayışlı olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL