GÜNDEM SAĞLIK SON DAKİKA

12 belde ve köy karantinada

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 12 belde ve köyün koronavirüs nedeniyle karantinada olduğunu söyledi. Bir televizyonun canlı yayınında açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Soylu bu belde ve köylerin isimlerini söylemedi. ŞEHİRDEN ŞEHİRE..

12 belde ve köy karantinada

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 12 belde ve köyün koronavirüs nedeniyle karantinada olduğunu söyledi. Bir televizyonun canlı yayınında açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Soylu bu belde ve köylerin isimlerini söylemedi.

ŞEHİRDEN ŞEHİRE OTOBÜS SEFERLERİNE KISITLAMA

Soylu bu akşamdan itibaren mücbir sebep olmazsa, izni yoksa şehirden şehire otobüs seyahatlerinin kısıtlanacağını söyledi. Bakan Soylu, hafta sonu sahil kenarlarında koşmak, yürümek, balık tutmak, park ve mesire yerlerinde piknik yapmanın yasaklandığını duyurdu.

Bir televizyon haber kanalında canlı yayında açıklamalar yapan Bakan Soylu’nun öne çıkan açıklamaları şöyle:

Şu ana kadar kapattığımız iş yeri sayısı 211 bin 670.

Türkiye’de şu anda bizim tespitlerimize göre hayat yüzde 80 durmuş durumda.

“OHAL’E GEREK YOK DEMEM”

OHAL’e gerek yok demem. Bulaşıcılığın hangi ölçekte ve nasıl yayılacağı konusunda tahminlerimiz olabilir ama bugünden bir şey söylemek sadece tahmindir. 65 yaş üstü büyüklerimize sınırlama koyduk. Kimsesiz bırakmadık ama. Sosyal devletin bütün unsurlarını ortaya koymaya çalışıyoruz. Vefa Sosyal Destek Hattı diye bir hat oluşturduk.

“ACIMASIZIZ”

(Fiyat artışları) Bu konuda acımasızız, önümüzdeki bir kaç gün içerisinde el koymaları kamuoyuyla paylaşacağız.

OTOBÜS SEYAHATLERİ KISITLANIYOR

Bu akşamdan itibaren mücbir sebep olmazsa, izni yoksa şehirden şehire otobüs seyahatleri kısıtlanacak.

UMREDEN DÖNENLERİN DURUMU

Şu anda 19 bin 220. Türkiye içinde aldık bunları, hiçbir eksiklerini bırakmadık. 5 yıldızlı otelde nasıl hizmet görüyorlarsa öyle hizmet görecekler.

Edirne Pazarkule’de 5 bin 800 mülteciyi boşalttık. 9 vilayete götürdük.

İstanbul, Ankara, İzmir çekildi dedim. Bu kararlılığımıız bırakmamamız lazım. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da vaka çok görülmediği için ve genç nüfus fazla olduğu için, ama bu salgın kimini taşıyıcı kimini hedef olarak görüyor. Özellikle toplu taşımalar ve şehir içindeki hareketlilikten çıkardığımız rakamlar. Özellikle İstanbul’dan büyüklerimiz memleketleirne gidiyorlar. Buna ait bu akşam bir tedbir daha getiriyoruz. Mücbir sebep dılında büyük ihtimalle otobüs seyahatlerini kısıtlıyoruz. Özel araçları ve uçakla gidecek olanlar için onların hepsine bakacağız. Birçok şehirde sağlık taraması yapılıyor. Yaygınlaştırmaya çalışıyoruz bunları.

Maske ve tulumla ilgili aldığım rakamlar Türkiye’ye yetecek seviyede. Gıda tedarik zincirinde de sıkıntımız olmadığını biliyoruz.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL