BELEDİYE HABERLERİ ÜST MANŞET

Van’da depremde telef olan hayvanlar özel olarak açılan çukurlara gömülüyor

Van Büyükşehir Belediyesi, Başkale ilçesinde yıkıma sebep olan depremlerde enkaz altında kalarak telef olan hayvanları çıkararak hazırlanan çukurlara gömüyor. Türkiye’nin İran sınırında meydana gelen iki deprem nedeniyle Van’ın Başkale ilçesine..

Van’da depremde telef olan hayvanlar özel olarak açılan çukurlara gömülüyor

Van Büyükşehir Belediyesi, Başkale ilçesinde yıkıma sebep olan depremlerde enkaz altında kalarak telef olan hayvanları çıkararak hazırlanan çukurlara gömüyor.

Türkiye’nin İran sınırında meydana gelen iki deprem nedeniyle Van’ın Başkale ilçesine bağlı mahallelerde 233 ahır yıkılırken, 3 bin 329 küçükbaş, 72 büyükbaş hayvan telef oldu. Deprem sonrası bölgede çalışmalarını yürüten Büyükşehir Belediyesi ekipleri, enkaz altında kalarak telef olan hayvanların insan sağlığını tehdit etmemesi için çalışma başlattı. Bu kapsamda bölgede daha önce çukurlar açılarak kireçlendi. Daha sonra özel kıyafetleri giyen  Büyükşehir Belediyesi ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri telef olan hayvanları bulundukları yerden kamyonlara yükleyerek mahalle dışında kazılan çukurlara gömüyor.

Büyük bir titizlikle yürüten çalışmaların önümüzdeki günlerde de devam edeceği belirtildi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, gökyüzü ve açık hava

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL