GÜNDEM SON DAKİKA ÜST MANŞET

Van Bahçesaray’da 2. çığ faciası: 26 şehit

Van Bahçesaray’da üzerine çığ düşen bir minibüsteki vatandaşlarımıza ulaşmak için zor şartlarda çalışmalar yapan ekibin üstüne ikinci bir çığ düştü. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mehmet Emin Bilmez..

Van Bahçesaray’da 2. çığ faciası: 26 şehit

Van Bahçesaray’da üzerine çığ düşen bir minibüsteki vatandaşlarımıza ulaşmak için

zor şartlarda çalışmalar yapan ekibin üstüne ikinci bir çığ düştü. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mehmet Emin Bilmez faciada

9’u sivil, 8’i jandarma, 3’ü güvenlik korucusu, 3’ü itfaiye eri olmak üzere 26 can kaybı olduğunu bildirdi. 53 yaralı vatandaşımızında hastanelerde tedavi altına alındığı bildirildi.

 Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Bahçesaray’da çığın altında kalan minibüsteki 2 kişiyi arayan ekiplerin üzerine de çığ düştüğünü söyledi.

MSB’DEN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Van’da yaşanan çığ felaketi nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetlerimize ait bir uçak, arama-kurtarma çalışmalarına destek verecek olan 75 kişilik AFAD ve Jandarma personeli ile gerekli teçhizatı Ankara’dan Van’a ulaştırmak üzere görevlendirildi.” denildi.

AFAD İL MÜDÜRÜ DE ÇIĞ ALTINDAN YARALI KURTARILDI

İçişleri Bakanlığı, çığ altında kalan 10-15 kişiye ulaşılmaya çalışıldığını bildirdi. Ayrıca, bölgede arama kurtarma çalışmalarına katılan Van AFAD İl Müdürü Osman Uçar çığ altından yaralı olarak kurtarılarak Van Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN DANIŞMANI YARALI KURTULDU

Van’da meydana gelen ikinci çığ faciasında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan’ın da çığ altında kaldığı ve yaralı olarak kurtarıldığı bildirildi. Hemen Çatan Devlet Hastanesine kaldırılan Gülşen Orhan’a ilk müdahalenin yapıldığı bildirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL