SPOR ÜST MANŞET

Uluslararası Bisiklet Yarışması’nda ikinci günün galibi İtalyan Lonardi

TOUR OF ANTALYA’DA İKİNCİ GÜN  165.3 KİLOMETRELİK KEMER-ANTALYA ETABINI BARDIANI CSF FAZIANE TAKIMI’NDAN GIOVANNI LONARDI KAZANDI   GENEL FERDİ KLASMANDA BİRİNCİLİĞE YÜKSELEN GIOVANNI LONARDI, YARINKİ ASPENDOS- TERMESSOS ETABINDA AKRA HOTELS..

Uluslararası Bisiklet Yarışması’nda ikinci günün galibi İtalyan Lonardi

TOUR OF ANTALYA’DA İKİNCİ GÜN  165.3 KİLOMETRELİK KEMER-ANTALYA ETABINI BARDIANI CSF FAZIANE TAKIMI’NDAN GIOVANNI LONARDI KAZANDI

 

GENEL FERDİ KLASMANDA BİRİNCİLİĞE YÜKSELEN GIOVANNI LONARDI, YARINKİ ASPENDOS- TERMESSOS ETABINDA AKRA HOTELS SPONSORLUĞUNDAKİ MAGENTA RENKLİ MAYOYU GİYECEK

ETABA 172 SPORCU BAŞLADI. HAVANIN YAĞIŞLI OLMASI BİSİKLETÇİLERİ TEMPO YAPMAKTA OLDUKÇA ZORLADI

TOUR OF ANTALYA’DA YARIN EN ZOR ETAP KOŞULACAK. 101.6 KİKOMETRELİK ASPENDOS-TERMESSOS YOKUŞ ETABINI KAZANAN SPORCUNUN GENEL FERDİ KLASMANDA DA ZİRVEYE OTURMASI VE YARIŞI BİRİNCİ BİTİRMESİ OLASI

Tour of Antalya’da ikinci gün de geride kaldı. 165.3 kilometrelik Kemer- Antalya etabını Bardiani CSF Fazione Takımı’ndan Giovanni Lonardi, 4 saat 16 dakika 58 saniye ile kazandı.

52 KİLOMETRELİK KIYI ŞERİDİ BÜYÜLEDİ

Mavi bayraklı plajların yanı sıra 320 yat kapasiteli modern marinasıyla da yat turizminde önemli bir yere sahip olan Kemer, tüm güzelliklerini gözler önüne sererek pedalların efendilerini adeta büyüledi. 52 kilometre kıyı şeridine sahip Kemer’den start alan sporcular havanın bozuk olmasına rağmen gördükleri manzara karşısında kendilerinden geçti. Olimpos’a tırmanan bisikletçiler, daha sonra Idryos, Phaselis Antik kenti, Olimpos Antik kenti, Chimera, Adrasan, Üç Adalar ve Göynük Kanyonu bisikletçilerin hem pedal basarak, hem de doğa ve tarih ile iç içe olmaları açısından göz kamaştıran güzelliklerdi.

START, KEMER SAAT KULESİ’NİN ÖNÜNDEN VERİLDİ

 

11.30’da Kemer Saat Kulesi’nin önünden Kemer Kaymakamı Murteza Dayanç ile Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun verdiği neutral startla 172 bisikletçi Akdeniz Caddesi’ni takip ederek Çamyuva istikametine geldi. Burada verilen gerçek startla etap başladı. Havanın zaman zaman yağışlı, parkurun da ıslak olması, bisikletçilerin tempo yapmasına engel oldu.

 

BAŞARISIZ ATAK GİRİŞİMLERİ

Gerçek starttan hemen sonra altı sporcu atak yaptı ancak fazla gidemediler. Peloton bu kaçış girişimini tempoyla karşılık vererek bertaraf etti. Starttan bu yana 45 dakika geçmesine rağmen etapta çok büyük ataklara rastlanmadı. Yine bir altılı grubun kaçış bilgisi anons edildi. Peloton bu sporculara da geçiş izni vermedi ve yakaladılar. Parkurun yağan yağmur nedeniyle tehlikeli bir durum arz etmesi kaçış gruplarını olumsuz etkileyen yegane nedendi.

 

GRUP BİR ANDA ÜÇE BÖLÜNDÜ

 

Bisikletçiler Adrasan yol ayırımında gelirken 580 metre yüksekliğe tırmandı. Bu arada yeniden bir altılı grubun kaçış denemesi oldu. Ancak bu da başarılı bir atak girişimi ile sonuçlanmadı. Nihayet etabın 53.7’inci kilometresine yaklaşılırken dörtlü bir grup atak yapıp 1 dakika 5 saniyelik fark yarattı. Onların arkasında Vino Astana Takımı’ndan Logan Shtein ön gruba yetişmek için Pelotondan ayrıldı. Böylece etabın ilk sprint kapısı olan alana yaklaşılırken grup üçe bölündü. Ön grupta Tirol KTM Takımı’ndan Florian Kierner, Tarteletto -Isorex Takımı’ndan Jacop Reales, Leopard Pro Cycling Takımı’ndan Patrick Haller ve Adria Mobil’den David Per yer aldı.

 

SPRİNT PRİMİ SONUÇLARI

 

53.7’inci kilometrede gerçekleşen Sprint primi şu sporcular arasında paylaşıldı. 1-David Per (Adria Mobil), 2- Patrick Haller (Leopard Pro Cycling), 3- Florian Kierner (Tirol KTM Cycling). Kapı geçişinden sonra Peloton ile dörtlü grup arasındaki zaman farkı 2 dakika olarak verildi. Dörtlü tırmanış kapısına doğru tempo yaparak gelmeye başladı.  Bu esnada karşıdan esen şiddetli rüzgar ön grubu fena halde etkiledi ve zaman farkı gittikçe eridi. 5-6 dakika içinde fark Peloton ile 20 saniyeye kadar indi.

 

YOKUŞ PRİMİ SONUÇLARI

TURUNCU MAYOYU FLORIAN GİYECEK

 

71.8’inci kilometre geçilirken kategori 2’den gerçekleşen yokuş primini Tirol KTM Takımı’ndan Florian Kierner kazandı. İkinciliği Tartoletto Isorex Takımı’ndan Jacop Reales, üçüncülüğü de Leopard Pro Cycling Takımı’ndan Patrick Haller elde etti. Böylece yarınki Aspendos-Termessos etabında Florian Kierner Corendon Airlines’in sponsorluğundaki turuncu mayoyu giymeye hak kazandı.

 

YAĞMUR ÖYLE BİR YAĞDI Kİ

 

Tırmanıştan sonra rampa inişiyle yarış hızlandı. Bunun sonucunda uzun bir kuyruk oluştu. Öndeki kalabalık grup arkadaki gruba 1 dakika 10 saniyelik bir fark yaptı. Pelotonda ise 54 sporcu kaldı. Şimdi gözler etabın son prim kapısı olan Doğal Güzellikler primine çevrildi. Başlayan yoğun yağış hem parkuru, hem de bisikletçileri epey hırpaladı. Sporcular yoğun yağış altında bu kez yeni bir tırmanışa başladılar.

 

PELOTON FARKI AÇTI

Tırmanıştan sonra Peloton hızlandı ve yarış yine ilginç bir hal aldı. Peloton bu sırada arka gruba hatırı sayılır bir zaman farkı yaptı. Zaman 3 dakika 10 saniye Peloton lehine geçti. İkinci grubun arkasında da irili-ufaklı diğer gruplar oluştu. Tekirova sapağı geride kalırken Peloton farkı 3 dakika 40 saniyeye çıkardı.

 

DOĞAL GÜZELLİKLER PRİM SONUÇLARI

Etabın 116.8’inci kilometresi geçilirken Doğal Güzellikler prim kapısı sonuçları da belli oldu. Birinciliği Bingoal Wallone Bruxelles Takımı’ndan Luc Wirtgen kazandı. İkinciliği Win Zabu KTM Takımı’ndan Marco Frapporti, üçüncülüğü de aynı takımdan Matteo Busato elde etti. Bu arada son yarım saatte bisikletçilerin hız ortalaması 38 kilometre olarak verildi. Kemer geçilirken zaman farkını Peloton iyice artırdı. 3.55 saniye.

 

MIKHEL RAIM MAYOYU BIRAKTI

Finişe yaklaşılırken artık Peloton’un içinde bulunan bir ismin etabı kazanacağı iyice netleşti. Fark 5 dakikanın üzerine çıkmıştı ve Genel Ferdi Klasman birincisi Mihkel Raim mayosunu bir başka rakibine devredecekti, o sporcu da belli oldu. Finişi ilk geçen bisikletçi Bardiani CSF Fazione Takımı’ndan Giovanni Lonardi oldu ve Genel Ferdi Klasman birincisi olarak AKRA Hotels sponsorluğundaki Magenta renkli mayonun yeni sahibi oldu. İkinciliği aynı zaman ve tekerlek farkı ile Alpecin Fenix Takımından Gianni Vermeersch, üçüncülüğü Sport Vlaanderan Baloise Takımı’ndan Kenneth Van Rooy elde etti.

 

EN ZOR ETAP YARIN KOŞULACAK

 

Tour of Antalya’ya yarın koşulacak üçüncü etapla devam edilecek. 101.6 kilometrelik Aspendos-Termessos tırmanma etabını kazanacak sporcu büyük ihtimalle Genel Ferdi Klasman Birincisi olarak bu yılki Tour of Antalya’yı kazanma adına büyük mesafe almış olacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL