BELEDİYE HABERLERİ

Türkiye’nin ilk dijital demokrasi uygulaması Muratpaşa’da başlıyor

Likya Birliği’nden bugüne kesintisiz bir demokrasi deneyimine sahip Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi’yle bambaşka bir dönem başlıyor. Merkeziyetçi, otoriter sistemlerin geliştiği günümüzde, doğrudan demokrasi için Muratpaşa Belediyesi’nce güçlü bir adım atılıyor. Türkiye’nin..

Türkiye’nin ilk dijital demokrasi uygulaması Muratpaşa’da başlıyor

Likya Birliği’nden bugüne kesintisiz bir demokrasi deneyimine sahip Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi’yle bambaşka bir dönem başlıyor.

Merkeziyetçi, otoriter sistemlerin geliştiği günümüzde, doğrudan demokrasi için Muratpaşa Belediyesi’nce güçlü bir adım atılıyor.

Türkiye’nin ilk dijital demokrasi uygulaması Komşu Meclisi’yle Muratpaşa’da daha çok konuşup daha çok bir araya geleceğiz, daha çok tartışıp daha çok karar alacağız.

Artık bakkalı, tamircisiyle, öğretmeni din görevlisiyle, taksicisi fırıncısıyla, yaşlısı genciyle, kadını ve çocuğuyla mahalleliler Muratpaşa’nın geleceğine yön verecek.

Dünyanın ilk demokratik meclis binasının yer aldığı ve ünlü düşünür Montesquieu’nün  ‘demokrasi’ bağlamında “Antik dünyanın en mükemmeli” sözleriyle anlattığı Likya Birliği’nin başkenti Patara’nın bulunduğu Antalya, yüzyılları aşan demokrasi deneyimine, 2020 Patara Yılı’nda Muratpaşa Belediyesi’yle yepyeni bir pencere açıyor.

Türkiye’nin ilk dijital demokrasi uygulaması Komşu Meclisi, Muratpaşa’da başlıyor.

Projenin tanıtım toplantısı Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde Belediye Başkanı Ümit Uysal tarafından yapıldı. Tanıtımda sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden basın mensuplarına kalabalık bir davetli grubu katıldı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL