EKONOMİ ÜST MANŞET

Turizmde HORECA ateşi yanacak

HORECA Fair Ege Uluslarası Otel Ekipmanları Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı; turizm, konaklama ve gastronomi sektörünün ünlü isimlerini 19-22 Şubat 2020 tarihleri arasında İzmir’de buluşturacak. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Ege Turistik..

Turizmde HORECA ateşi yanacak

HORECA Fair Ege Uluslarası Otel Ekipmanları Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı; turizm, konaklama ve gastronomi sektörünün ünlü isimlerini 19-22 Şubat 2020 tarihleri arasında İzmir’de buluşturacak.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK), Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) işbirliğinde GL Platform tarafından düzenlenecek HORECA Fair, turizm sektörünün yol haritasını belirleyecek. Fuar, turizmde kış ortasında yaz ateşini yakacak. İkinci kez Fuar İzmir’de gerçekleşecek HORECA Fair’de otel tekstili, mobilyaları, mutfak, otel odası, çamaşırhane, restoran ürün ve ekipmanları, aydınlatma, güvenlik sistemleri, havuz ve aksesuarları, soğutma grupları, otel ve restoran yapı danışmanlık firmalarından oluşan 200 marka yer alacak.

Uluslararası satın almacılar gelecek 

Otel ekipmanları üreten firmalar için pazar arayışı bu fuarla sona erecek. Küresel ölçekteki uluslararası satın almacılar, Türk üreticisinin ayağına gelecek. GL Platform’un organizasyonuyla, Dubai, Cezayir, Irak, Kosova, Hindistan, Tunus, İsrail, Filistin’den 60 kişilik otel ekipmanları satın almacısı fuara gelerek ikili iş görüşmeleri gerçekleştirecek.

Turizmciler çıkarma yapacak

Fuar aynı zamanda turizm sektörünün yine en önemli profesyonellerini ağırlayacak. Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner, Dünya Turizm Örgütü Başkan Yardımcısı Günter Ihlau, Zurich / Gossau Belediye Başkanı ve Kardeş Şehirler Turizm Örgütü Başkanı Thomas Binder, Sunexpress Ticaret Direktörü Peter Glade fuarda turizmcilerle bir araya gelecek. Avrupa gastronomi sektörünün önde gelen kuruluşlarından La Maison de Pain temsilcileri, gastroetkinlik uzmanları, Avrupa PR acenteleri, İtalyan, Alman şef aşçılar ile turizm medyasının uluslararası isimleri de fuara katılacak.

Oya Narin

Turizm zirvesi

HORECA Fair, turizm sektörünün de nabzını tutacak. İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener’in katılımıyla açılacak fuarın ilk gününde turizmde 2020 beklentileri masaya yatırılacak. Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner’in moderatörlüğünü yapacağı panelde TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır, TÜROFED 2. Dönem Başkanı ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Turizm Başdanışmanı Osman Ayık, Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Oya Narin, Zurich / Gossau Belediye Başkanı ve Kardeş Şehirler Turizm Örgütü Başkanı Thomas Binder, Sunexpress Ticaret Direktörü Peter Glade sektörün yeni yol haritasını anlacak. Panelde İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın ise “Turizmde Güvenli Şehir İzmir” başlığıyla farklı bir pencere açacak. Aşkın, İzmir turizmine büyük etkisi olan kent güvenlik bilgilerini paylaşarak dünya sıralamasındaki yerini açıklayacak.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL