BELEDİYE HABERLERİ ÜST MANŞET

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı TİSKİ hastanede sınav yaptı

TİSKİ personel alım mülakatlarına yaşadığı talihsiz olay nedeniyle katılamayacağını bildiren adayı hasta yatağında sınav yaptı Trabzon Büyükşehir Belediyesine bağlı TİSKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere personel alım ilanı mülakatları TİSKİ..

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı TİSKİ hastanede sınav yaptı

TİSKİ personel alım mülakatlarına yaşadığı talihsiz olay nedeniyle katılamayacağını bildiren adayı hasta yatağında sınav yaptı

Trabzon Büyükşehir Belediyesine bağlı TİSKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere personel alım ilanı mülakatları TİSKİ Genel Müdürlüğünün Esiroğlu İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde kurulan sınav merkezinde gerçekleştirildi. 17 Şubat-23 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen mülakat ve uygulama sınavlarında 2237 aday tek tek komisyon karşısına çıktı.

TİSKİ Genel Müdürlüğü, oluşturduğu sınav alanında adayların tüm ihtiyaçlarına cevap vermenin yanında hiçbir adayın mağduriyet yaşamaması adına mülakata çeşitli nedenlerle katılamayacağını belirten adayları yerinde mülakata aldı. Geçtiğimiz günlerde talihsiz bir olay yaşayan ve ailesi tarafından durumu TİSKİ yetkililerine bildirilen Fırat Bülbül (27), tedavi gördüğü KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde mülakata alındı.

 

Komisyon tarafından kendisine yöneltilen soruları cevaplandıran Fırat Bülbül, TİSKİ’nin bu uygulaması nedeniyle kendilerine teşekkür etti. Talihsiz bir olay sonrası hastanede olduğunu belirten Bülbül, “Cuma günü TİSKİ mülakatım vardı. Babam hastaneden çıkmamın mümkün olmadığını ancak bir şekilde mülakata girmem gerektiğini TİSKİ yetkililerine iletti. Onlar da sağolsunlar bugün hastanede mülakatımı yaptılar” dedi.

 

Personel ilanına Beden İşçisi olarak başvurduğunu ifade eden Fırat Bülbül, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu’nun ‘Bizim adaletimize güvenenler mahcup olmayacak’ sözünü şimdi daha iyi anladım. Gerçekten şeffaf ve hakkaniyetli bir alım süreci yaşandığına şahit olduk. Büyükşehir Belediye Başkanımıza, TİSKİ Genel Müdürüne ve yetkililerine bize verdikleri değer için teşekkür ediyorum. Böylesi bir uygulama beklemiyordum” diye konuştu. Baba Murat Bülbül de Büyükşehir ve TİSKİ yetkililerine teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL