DÜNYA GÜNDEM SON DAKİKA ÜST MANŞET

Tahran – İstanbul seferini yapan yolcu uçağında Korona şüphesi! (Tahran İstanbul uçağında koronavirüs)

Tahran – İstanbul seferini yapan yolcu uçağı, ‘Korona virüs’ şüphesiyle Ankara Esenboğa Havaalanı’na acil iniş yaptı. Sağlık Bakanlığı’ndan açıklama Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, “Tahran uçağının Ankara’ya inişi planlanmıştır. Uçakta bulunan..

Tahran – İstanbul seferini yapan yolcu uçağında Korona şüphesi! (Tahran İstanbul uçağında koronavirüs)

Tahran - İstanbul seferini yapan yolcu uçağında Korona şüphesi! (Tahran İstanbul uçağında koronavirüs)

Tahran – İstanbul seferini yapan yolcu uçağı, ‘Korona virüs’ şüphesiyle Ankara Esenboğa Havaalanı’na acil iniş yaptı.

Sağlık Bakanlığı’ndan açıklama

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, “Tahran uçağının Ankara’ya inişi planlanmıştır. Uçakta bulunan 132 Türk yolcu ve mürettebat ilk kontrolleri ve karantina süreçleri için daha önce boşaltılmış ve karantina hastanesi olarak hazırlanmış olan Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesine nakledilecektir” denildi.

Sağlık Bakanlığından konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Bilindiği üzere, 23 Şubat’tan itibaren, komşumuz İran’la kara, demir ve havayolu geçişleri durdurulmuştur. Kara sınırlarımız karşılıklı olarak kapalıdır ancak havayoluyla ülkemizden İran’a dönmek isteyen İran vatandaşları için dönüşler devam etmektedir. İran’dan ülkemize dönmek isteyen Türk vatandaşları için ise özel bir sefer düzenlenmiştir. İran’dan bu seferle ülkemize gelen Türk vatandaşları 14 gün süreyle gözlem altında tutulacaktır. Bu çerçevede Tahran uçağının Ankara’ya inişi planlanmıştır. Uçakta bulunan 132 Türk yolcu ve mürettebat ilk kontrolleri ve karantina süreçleri için daha önce boşaltılmış ve karantina hastanesi olarak hazırlanmış olan Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesine nakledilecektir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL