SAĞLIK

Sağlık çalışanları için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yapılacak

Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Özdemir, sendika olarak yapmış oldukları girişimlerin sonuç vermeye devam ettiğini hatırlatarak, sağlık çalışanları için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yapılacağını duyurdu. Sağlık-Sen İzmir..

Sağlık çalışanları için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yapılacak

Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Özdemir, sendika olarak yapmış oldukları girişimlerin sonuç vermeye devam ettiğini hatırlatarak, sağlık çalışanları için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yapılacağını duyurdu.

Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, görevde yükselme unvan değişikliği sınavıyla ilgili açıklama yaptı. Özdemir, “Sağlık- Sen olarak yapmış olduğumuz girişimler neticesinde Sağlık Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı tarihleri Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü web sitesinden duyuruldu. Yapılan duyuruya göre 19 Nisan 2020 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınavı başvuruları 03 – 14 Şubat 2020 tarihleri arasında Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden alınacak” dedi.
Sağlık-Sen olarak Kurum İdari Kurul (KİK) ve Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantılarında görevde yükselme unvan değişikliği sınavının düzenli bir şekilde yapılmasını gündeme getirdiklerini hatırlatan Özdemir, “Sınavın uzun bir süre sonra yapılacak olması sağlık çalışanları adına sevindirici bir adımdır. Özellikle üniversite mezunu yardımcı hizmetler sınıfı personelinin genel idari hizmetler sınıfına atanması adına ehemmiyet taşıyan görevde yükselme sınavı en son 2015 yılında gerçekleşmişti” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL