EKONOMİ ÜST MANŞET

Orta Asya’nın kuffettesi İzmir’de kuffet oldu

İsmini Orta Asya’da köfte anlamına gelen Kuffette’den alan lezzeti, servisi, ikramıyla iddialı Kuffet Et Restoran, Karşıyaka Girne Caddesi üzerinde açıldı. Açılış kurdelesini İzmir İş Dünyası Derneği Başkanı Feyyaz Sungur’un kestiği..

Orta Asya’nın kuffettesi İzmir’de kuffet oldu

İsmini Orta Asya’da köfte anlamına gelen Kuffette’den alan lezzeti, servisi, ikramıyla iddialı Kuffet Et Restoran, Karşıyaka Girne Caddesi üzerinde açıldı. Açılış kurdelesini İzmir İş Dünyası Derneği Başkanı Feyyaz Sungur’un kestiği restoranın açılışı geniş bir katılımla gerçekleşti.

Arda Selvi

Daha önce inşaat işleri ve café işletmeciliği yapan genç girişimci Arda Selvi, İzmir Karşıyaka Bölgesi’nde et restoranı eksikliğini görerek, “Bölge halkı et restoranına gitmek istediği zaman Seyrek’e ya da daha uzak bölgelere gidiyorlardı. Bu eksiği kapatmak için tecrübemizin de bulunduğu gıda sektöründe böyle bir işletmeyle yer almak istedim” açıklamasında bulundu. Kışın yaklaşık 90, yazın 130 kişilik bir alana sahip restoran da etlerin büyük kısmı aile çiftliğinden temin ediliyor. Mutfak, Ramizler de yetişip İzmir’de büyük firmalar da çalışmış usta Mutlu Gökçen’e emanet. Büyüme konusunda hayli iddialı olan Arda Selvi, ileriki zamanlar da franchising şubelere olumlu bakıyor. Bu amaçla da tüm etlerin tedarik edileceği büyük bir çiftlik hayallerini süslüyor. Dernek ve şirket yemeklerine özel günlere açık olduklarını belirten Kuffet Et’in Kurucusu Arda Selvi, “Hijyen ve kalitenin yanısıra elimizden geldiğince uygun fiyatlar sunmaya çalışıyoruz. Etlerimizi herkesin görebileceği özel dolaplarda saklıyoruz ki kimsenin aklında soru işareti kalmasın. Mavişehir’de ikinci bir şube düşünüyoruz. İstanbul, Ankara, Çeşme ve Bodrum sonraki hedeflerimiz arasında yer alıyor” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL