SAĞLIK ÜST MANŞET

“Koronavirüslü bir yolcusu olan uçağı Türkiye’ye indirmedik”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı son dakika basın toplantısı açıklamasında, “Etkili önlemler sayesinde bugüne kadar dünyanın her bölgesinde hastalık görülmesine rağmen ülkemizde rastlanmamıştır” dedi. Bakan Koca, bundan üç dört gün..

“Koronavirüslü bir yolcusu olan uçağı Türkiye’ye indirmedik”

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor ve takım elbise

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı son dakika basın toplantısı açıklamasında, “Etkili önlemler sayesinde bugüne kadar dünyanın her bölgesinde hastalık görülmesine rağmen ülkemizde rastlanmamıştır” dedi. Bakan Koca, bundan üç dört gün önce gemi seyahati yapan yolcuların bulunduğu bir charter uçağını içinde biri kesin diğeri şüpheli iki yolcu olduğu gerekçesiyle Türkiye’ye indirmediklerini söyledi. Koca içinde Türk yolcusu olmamasına rağmen ülkemizde aktarmalı uçuşu olan uçağı başka bir ülkeye indirttiklerini ve yakıt ikmali yaptırttıklarını ve başka bir ülkeye inmesini sağladıklarını belirterek şöyle dedi: “Hatta uçağı kendi ülkesi ellerinde sağlıklı rapor olmasına rağmen almadı. Avrupa ülkesine indi ve orada nasıl davranıldığını bilmiyoruz. Ne kadar hassas davrandığımızın bilinmesi için söylüyorum”.

TETKİKLER NEGATİF ÇIKTI

 Koca, İran’dan getirilen ve karantina altında olan yolcuların tetkiklerinin negatif çıktığını, koronavirüs hastasının bulunmadığını bildirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL