EKONOMİ ÜST MANŞET

KONSİAD İzmir Şubesi’nin açılışını yaptı

Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONSİAD) İzmir Şubesi düzenlenen törenle açıldı. KONSİAD İzmir Şube Başkanı Metin Arıcı,” KONSİAD’ı bir trene benzetiyorum. Lokomotif görevini İstanbul KONSİAD’ın üstlendiği bu trene Konya, Antalya..

KONSİAD İzmir Şubesi’nin açılışını yaptı

Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONSİAD) İzmir Şubesi düzenlenen törenle açıldı.

KONSİAD İzmir Şube Başkanı Metin Arıcı,” KONSİAD’ı bir trene benzetiyorum. Lokomotif görevini İstanbul KONSİAD’ın üstlendiği bu trene Konya, Antalya ve Bursa’dan sonra bir vagon da İzmir’den eklemenin gururunu yaşıyoruz. Allah nice vagonlar eklemeyi nasip etsin” dedi.

KONSİAD Genel Başkanı Kemal Çelik de İzmir şubesinin açılışından duyduğu mutluluğu dile getirerek “Hayalimiz bütün iş insanlarımızın dünyanın her yerinde çok güzel işler başararak hem Konya’mızın hem de ülkemizin ekonomisine ciddi katkı sağlamalarıdır. Bunu başaracaklarına inancım tamdır” diye konuştu.

“Amacımız birlik beraberlik”

KONSİAD İzmir Şube Başkanı Metin Arıcı, KONSİAD Genel Başkanı Kemal Çelik’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında 2019 yılı ikinci yarısından itibaren şubeleşme çalışmalarına başladıklarını, kısa sürede yönetim kurulunu oluşturduklarını ifade etti.

Başkan Arıcı, “İzmir’imizde hemşehri derneklerimiz, vakfımız ve hatta işadamları derneklerimiz mevcut. Onların da başkanlarının içerisinde Konyalı olanlar var. Bizim amacımız Konyalı hemşehrilerimizle bir araya gelmek, istişareler yapmak; farklı şehirlerde hatta farklı ülkelerde ticaret yapma isteği olan işadamlarımızın birbirleriyle iletişime geçmelerini sağlamak” diye konuştu.
Arıcı, çalışmalarına verdiği desteklerden dolayı KONFED-KONVAK Genel Başkanı Mehmet Aydoğan’a da teşekkürlerini iletti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL