BELEDİYE HABERLERİ ÜST MANŞET

Karla mücadele ekiplerinin kurtardığı kadın ikiz doğurdu

Van Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, Başkale ilçesinde 5 saatlik çalışma ile hastaneye ulaştırdığı kadın ikiz çocuk dünyaya getirdi. Başkale ilçe merkezine 43 kilometre uzaklıktaki Yurttepe Mahallesi Yüksel mezrasında gece..

Karla mücadele ekiplerinin kurtardığı kadın ikiz doğurdu

Van Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, Başkale ilçesinde 5 saatlik çalışma ile hastaneye ulaştırdığı kadın ikiz çocuk dünyaya getirdi.

Başkale ilçe merkezine 43 kilometre uzaklıktaki Yurttepe Mahallesi Yüksel mezrasında gece saatlerinde sancıları başlayan 37 yaşındaki Yadigar Koç’un yakınları 112 sağlık ekiplerine haber verdi. Kar ve tipi nedeniyle yolu kapalı olan mezraya ulaşamayan sağlık ekipleri, Yol Yapım Bakım Onarım Daire Başkanlığına bağlı karla mücadele ekiplerinden yardım istedi.

Kısa sürede ambulansın bulunduğu alana yetişen ekipler, yer yer 2 metreyi bulan karı temizleyerek yolu ulaşıma açtı. Gece 24.30’da başlayan ekipler 5 saatlik zorlu bir çalışma ile sağlık ekiplerini hastaya ulaştırdı. İlk müdahalesi evinde yapılan 7 çocuk annesi, daha sonra Başkale Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada doğum yapan kadın bir kız ve bir erkek çocuğu dünyaya getirdi.

İlk defa ikiz çocuk sahibi olan Koç ailesi Büyükşehir Belediyesi ve sağlık ekiplerine teşekkür etti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL