İzmir Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık

İzmir Kent Konseyi 16. Seçimli Genel Kurulu bugün Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde yapıldı. Seniye Nazik Işık Kent Konseyi Başkanı oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer seçim öncesi yaptığı..

İzmir Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık

İzmir Kent Konseyi 16. Seçimli Genel Kurulu bugün Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde yapıldı. Seniye Nazik Işık Kent Konseyi Başkanı oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer seçim öncesi yaptığı konuşmada ortak akılla yönetime vurgu yaptı.

İzmir Kent Konseyi’nin yeni başkan ve yöneticilerinin belirleneceği 16. Seçimli Genel Kurulu bugün Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde yapıldı. Genel Kurulu’nun açılış konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yerelde toplumsal müşterekleri artırarak yerel demokrasiyi güçlendirmek gerektiğini söyleyerek ortak akıl vurgusu yaptı. Tunç Soyer sözlerine “Ortak akılla, ülkemizin tüm sorunlarının çözümü için ekmek kadar, su kadar ihtiyaç duyduğumuz demokrasiyi güçlendirmemiz, bunu da yerelden merkeze, yani tabandan yukarıya doğru sağlamamız elzem. Bu da sadece yerel yönetimin bireysel çabasıyla değil; bize bu konuda ayna tutacak, katkı sağlayacak Kent Konseyi gibi bu şehrin tüm paydaşlarının ortak çabasıyla mümkün” dedi.

Tunç Soyer’den savaşa hayır çağrısı


Görüntünün olası içeriği: 1 kişiİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer şehit haberleriyle duyduğu üzüntüyü de dile getirdi.

Tunç Soyer Bizler güne sıcak yataklarımızda başlarken, gencecik evlatlarımız ateş altında, ölümle burun buruna. Hep beraber çok zor bir dönemden geçiyoruz.

Dün akşam bir şehit haberi daha geldi. Yarın neyle karşılaşacağımızı bilmiyoruz Onun için özellikle sivil toplum kuruluşlarının, tüm siyasetin tek bir ağızdan söylemesi gereken bir şey var.

O da hemen şimdi barış istemek, savaşa hayır, savaşa hayır, savaşa hayır, savaşa hayır demek” diye konuştu.

Yeni Başkan Seniye Nazik Işık

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor
İzmir Kent Konseyi 16. Seçimli Genel Kurulu’nda 10 aday başkanlık için yarıştı. Seçimin kazananı ise Eşit Yaşam Derneği’ni temsil eden Seniye Nazik Işık oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL