BELEDİYE HABERLERİ ÜST MANŞET

İtfaiyeden hayvan dostlarına yaşam eli

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri Manisa merkez, Salihli ve Demirci ilçelerinde yaptıkları müdahaleler ile hayvan dostlarına yaşam eli uzattı. Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler yangın,..

İtfaiyeden hayvan dostlarına yaşam eli

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, gökyüzü ve açık hava

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri Manisa merkez, Salihli ve Demirci ilçelerinde yaptıkları müdahaleler ile hayvan dostlarına yaşam eli uzattı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler yangın, trafik kazası gibi olayların dışında hayvan sağlığına yönelik de müdahalelerde bulunarak aynı ortamı paylaştığımız hayvan dostlarına da yaşam ellerini uzatıyorlar. İtfaiye ekipleri Manisa merkezde, Salihli ve Demirci ilçelerinde meydana gelen kazalarda yaralanan hayvanlara müdahalede bulunarak hayata döndürdü, onlara bir kez daha yaşam şansı tanıdı. Ekipler Manisa merkezde bir çiftlikte kuyuya düşen gebe ineğe yaptıkları müdahale ile kuyudan çıkmasını sağladı. İş makinesi yardımıyla düştüğü yerden kurtarılan gebe inek, sahibine teslim edildi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar

Salihli ilçesinde yaşanan olayda arka bacağının bulunduğu kısımdan korkuluk demirlerine saplanan kedi, itfaiye ekiplerinin yardımıyla kurtarıldı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

Dikkatli bir şekilde müdahalesi yapan ekipler, daha sonra kedinin tıbbi müdahalesinin yapılması için Salihli Belediyesi’ne ait hayvan barınağına teslim edildi. Demirci ilçesinde yaşanan olayda ise girdiği duvar deliğinden çıkamayan yavru kedi için müdahalede bulunuldu. Ekipler kediye zarar vermeden yaptıkları çalışma sonrası yavru kediyi sıkıştığı yerden kurtararak yeniden doğal ortamına bıraktı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Gürhan İnal, itfaiye ekipleri tarafından yapılan müdahaleler ile hayvan dostlarına yeniden yaşam hakkı tanındığını belirterek,  insanların da olduğu kadar hayvan dostlarının da yanında yer alarak her zaman onlara yardım etmeye hazır olduklarını söyledi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL