GÜNDEM ÜST MANŞET

İMO İzmir Şubesi’nin ilk kadın başkanı Eylem Ulutaş Ayatar oldu

İnşaat Mühendisleri Odası(İMO) İzmir Şubesi 47. Dönem Genel Kurulu (23 Şubat 2020 tarihinde) İzmir Tepekule Kongre Merkezi’nde yapıldı. Seçimler sonucu Eylem Ulutaş Ayatar şubenin ilk kadın başkanı oldu. Genel Kurul..

İMO İzmir Şubesi’nin ilk kadın başkanı Eylem Ulutaş Ayatar oldu

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

İnşaat Mühendisleri Odası(İMO) İzmir Şubesi 47. Dönem Genel Kurulu (23 Şubat 2020 tarihinde) İzmir Tepekule Kongre Merkezi’nde yapıldı. Seçimler sonucu Eylem Ulutaş Ayatar şubenin ilk kadın başkanı oldu.

Genel Kurul çalışmaları Divan Başkanlığına Jale Alel, üyeliklere Ali Güngör, İpek Görür, Uygar Kanmış ve Deniz Mahir Keçe’nin seçilmesiyle başladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşan mevcut Şube  Başkanı Gürkan Erdoğan 46. Dönem çalışmalarını değerlendirerek yeni seçilecek yönetim kuruluna başarılar diledi. Genel kurul çalışmaları başarı dileklerini içeren mesajların okunması, Türkiye Mimar Mühendis Odaları Birliği(TMMOB), Mimarlar, İnşaat Mühendisleri, Bilgisayar Mühendisleri, İnşaat Mühendisleri Odaları, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi ile KESK Şubeler Platformu temsilcilerinin konuşmalarıyla devam etti.

46.dönem faaliyet ve denetim raporlarının okunması ve değerlendirilmesi, dilek ve temennilerin alınmasının ardından seçimlere geçildi.  Seçimler 7 Asil ve 7 yedek yönetim kurulu üyesi ile 45 merkez delegesi için yapıldı.

Kullanılan  1.091 oydan 9’u geçersiz sayıldı. 1.082 geçerli oyun 1.033’ünü alan Eylem Ulutaş Ayatar,  İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) izmir Şubesi’nin ilk kadın başkanı oldu. Aldıkları oy sayılarına göre Rahmi Alper, Murat Baran Uygun, Aynur Gündoğdu, Mustafa Koç, Tolga Oktay Gül, Zafercan Atacan yeni yönetim kurulu üyeleri oldular.  Merkez delegeliklerini ise 990 oyla Değişim Grubu delege listesi kazandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL