GÜNDEM ÜST MANŞET

CHP Konyaaltı ilçe kadın kolları başkanlığına Yeliz Solmaz seçildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konyaaltı İlçe Kadın Kolları Başkanlığına Yeliz Solmaz seçildi. Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapılan ve divan başkanlığını Sibel Gezen’in üstlendiği kongrede Şehri Uysal ile Yeliz Solmaz’ın listeleri..

CHP Konyaaltı ilçe kadın kolları başkanlığına Yeliz Solmaz seçildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konyaaltı İlçe Kadın Kolları Başkanlığına Yeliz Solmaz seçildi.

Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapılan ve divan başkanlığını Sibel Gezen’in üstlendiği kongrede Şehri Uysal ile Yeliz Solmaz’ın listeleri yarıştı.

YELİZ SOLMAZ’IN KONUŞMASI

Başkanlığa seçilen Yeliz Solmaz kongrede yaptığı konuşmada, kadın olmanın zorluklarına değinerek, dünyanın adaletli olmasını bekleyemeyeceklerini vurguladı.

Bu adaletsizliği ve kadınların makus talihlerini değiştirmek için çalışacağını ifade eden Yeliz Solmaz, “Mustafa Kemal Atatürk, Türk kadınını bu makus talihi değiştirsin diye, tarihinin en güçlü silahıyla, toplumsal eşitlik ve kendi fikri özgürlüğü ile, seçme ve seçmeme gücüyle, bilgiye ve ilime ulaşım hakkıyla donattı. İşte tam da bu sebeple buna güvenerek CHP Kohnyaaltı Kadın Kolları başkanlığına, en az benim kadar heyecanlı yoldaşlarımla beraber adayım” dedi.

Yeliz Solmaz, görev döneminde partili kadınların hak ve hukuklarını koruyacağı sözünü vererek, şu görüşleri dile getirdi:

“Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Kadın siyasetinin, hak ettiği yere gelmesi için, Konyaaltı İlçe Başkanımızla beraber cinsiyetçi dil ve söylemlere karşı seferberlik başlatacağız. Evrensel İnsan Hakları Kararnamesi ve İstanbul Sözleşmesi Işığında, kadının elinden, günden güne çalınmış olan toplumsal cinsiyet eşitliğini ona yeniden kazandırmak için daha çok hemcinsimizi siyasete kazandıracağız. Siyasette kendine şimdiye kadar yer bulmuş emekçi kadınlarımızın bir çok noktada adaylıklarını önşartsız, amasız veya fakatsız destekleyecek onları bu konuda motive edici çalışmalar ve eğitimler düzenleyeceğiz.”

SEÇİMLER

CHP’li kadınların yoğun ilgi gösterdiği kongrede yapılan seçimde Yeliz Solmaz’ın listesi 273, Şehri Uysal’ın listesi ise 136 oy aldı. Bu sonuçla Yeliz Solmaz, 2 yıllığına CHP Konyaaltı Kadın Kolları Başkanı seçildi.

YÖNETİM KURULU

Yönetim Kurulu ise, Funda Acar, Sıla Berkci, Zeynep Gök, Yaşam Gökmen, Ayşe Kaplan, Oya Kılıç, Safiye Mutlu, Feride Özdemir, Özlem Yamak ve Nedret Yıldırım Demir’den oluştu.

Yönetim Kurulu yedek üyelerine de Defne Köken, Gülşah Değerli, Gizem Gül, Nejla Buğdaycı, Remziye Taşbaş, Gülüş Talas, Filiz Aydemir, Emel Aciyan, Yurdagül Çağdaş, Ecem Kan getirildi.

İL DELEGELERİ

İl Kadın Kolları delegeleri ise Gürnur Amca, Yeliz Solmaz, Ayşegül Yakut, Yüksel Doy, Zühal Polat, Özlem Şahin, Nilüfer Baransel, Nazife Demirtaş, Sevilay Özdemir, Şaziment İnce, Sebahat Çevik, Özlem Saday, Sıdıka Kılıç, Esra Yeşilkaya, Fatma Çetinkaya, Kadriye Çetinel, Sümbül Yüksel, Müşerref Arpak, Ayla Küsken, Fatma Şen, Zehra Eriç, Yasemin Delice, Müsemma Eken, Serpil Dirgen, Gül Özkan, Emine Ferizli, Mücella İnce, Ayşe Kantarcılar, Şükran Aydoğdu, Rabia İngöz, Ayşe Aktuğ oldu.

YELİZ SOLMAZ KİMDİR?

Yeliz Solmaz 1980 yılında İstanbul’da doğdu. 1998 yılında, 18 yaşındayken Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye oldu. İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Halen, Akdeniz Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümünde ikinci kez üniversite eğitimi alıyor. 5 yıl süreyle İngilizce öğretmeni olarak görev yaptı.

Eşinin görevi dolayısıyla Almanya’da bulunduğu dönemde Ruhr Öğretmenler Derneği’nde aktif çalışmalar yürüttü. Almanya Gençlik Bakanlığı’na bağlı olarak Alman okullarında seminerler verdi. 2019 yılında Antalya Konyaaltı Uncalı Mahallesi muhtarlığına aday oldu.

Yeliz Solmaz evli ve bir çocuk annesidir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL