Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi’nde Temel Afet Bilinci Eğitimi

Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi’nde Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) işbirliği ile çocuklara yönelik olarak Temel Afet Bilinci Eğitim Programı başladı. Ara tatil döneminde ilk aşaması Çocuk..

Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi’nde Temel Afet Bilinci Eğitimi

Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi’nde Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) işbirliği ile çocuklara yönelik olarak Temel Afet Bilinci Eğitim Programı başladı.

Ara tatil döneminde ilk aşaması Çocuk Kültür Evi personeli ve eğitmenlerine yönelik olarak gerçekleştirilen Temel Afet Bilinci Eğitimi’nin ikinci aşaması Çocuk Kültür Evi üyesi çocuklara yönelik olarak programlandı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan

Çanakkale AFAD eğitmenleri Sedat Kocaman, Mehmet Bayram ve Sedat Kanmaz’ın yürüttüğü eğitim, olası bir afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılacaklar hakkında detaylı bilgilerin aktarıldığı bir içerikle çocuklarla buluşuyor. Temel Afet Bilinci Eğitim Programı’nın üçüncü aşamasında ise eğitimin velilere yönelik olarak gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Şubat ayında başlayan, çocukların büyük ilgiyle katılım gösterdikleri ve meraklı sorularıyla renklenen eğitimin mart ayında tamamlanması hedefleniyor.

Ayrıntılı bilgi için: (0286) 217 73 11 Cevat Paşa Mahallesi Piri Reis Caddesi Bayrak Sokak No: 26/A

Görüntünün olası içeriği: oturan insanlar ve iç mekan

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL