GÜNDEM ÜST MANŞET

Biga Bosna Hersek Derneği’nden Burhaniye Balkan Göçmenleri Derneği’ne ziyaret

Biga Bosna Hersek Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Süleyman Duran, Halilbeyli Bosna Sancak Dernek Başkanı Ömer Eren ve Türkiye Bosna Hersek Dernekleri Federasyon Başkanı Mustafa Güneş’ten oluşan heyet, Burhaniye Balkan..

Biga Bosna Hersek Derneği’nden Burhaniye Balkan Göçmenleri Derneği’ne ziyaret

Biga Bosna Hersek Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Süleyman Duran, Halilbeyli Bosna Sancak Dernek Başkanı Ömer Eren ve Türkiye Bosna Hersek Dernekleri Federasyon Başkanı Mustafa Güneş’ten oluşan heyet, Burhaniye Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Süleyman Eruzunlar ve Yönetim Kurulunu Dernek binasında ziyaret ederek 23 Nisan 2020 yılında Bosna Hersek’ten gelecek olan çocuklar için ortak proje üzerinde konuşuldu.

Boşnakları çok seven Gazeteci İmambakır Ügüşt’te Burhaniye Balkan Göçmenleri Dernek Başkanı Süleyman Eruzunlar’ı dernek binasında ziyaret etti.
Burhaniye Balkan Göçmenleri Dernek Başkanı Süleyman Eruzunlar, Biga Bosna Hersek Dernek Başkanı Süleyman Duran ve Türkiye Bosna Hersek Dernekleri Federasyon Başkanı Mustafa Güneş Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Devecileri makamında ziyaret etti. Ziyarette 23 Nisan 2020 tarihinde Çocuk bayramı dolayısıyla Biga’ya gelecek çocukların Burhaniye Derneği ve Burhaniye Belediyesinin destekleriyle Burhaniye de ağırlanması konusunda görüş alışverişinde bulundu.
Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler Dernek başkanlarına ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti.

Burhaniye Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Süleyman Eruzunlar ziyaretten duyduğu memnuniyeti şu sözlerle ifade etti;
‘23 Nisan Çocuk bayramında Bosna Hersek’ten Biga’ya gelecek çocukların Burhaniye’yi de tanıması için Burhaniye’de ağırlama teklifini getiren Biga Dernek Başkanımız Süleyman Duran’a teşekkür ediyorum. Bu teklif bizleri gururlandırdı, teklifi Yönetim Kurulumuzla ilk toplantıda görüşüp karara bağlayacağız. Tabi ki Dernek başkanı olarak ben Bosna Hersek’ten gelecek Boşnak çocuklarının yabancılık çekmeyeceğini düşündüğüm Boşnak nüfusunun yoğun olduğu Burhaniye’mizden güzel anılarla Bosna Hersek’e döneceklerini düşünüyorum.’ Dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL