BELEDİYE HABERLERİ ÜST MANŞET

Batman Belediyesi’nden çöken yola anında müdahale

Batman Belediyesi, halkın dilek, talep ve şikâyetlerini anında değerlendiriyor. Batman’ın Kardelen Mahallesi Emekli TOKİ mevkiinde zemin çökmesi sonucu deforme olan yol, Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışma ile..

Batman Belediyesi’nden çöken yola anında müdahale

Batman Belediyesi, halkın dilek, talep ve şikâyetlerini anında değerlendiriyor. Batman’ın Kardelen Mahallesi Emekli TOKİ mevkiinde zemin çökmesi sonucu deforme olan yol, Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışma ile onarılarak tekrar ulaşıma açılacak.

Yağışlar nedeniyle zemin yumuşaması sonucu çökmenin meydana geldiği yolda zemin dolgu, stabilize ve asfalt serim çalışmaları gerçekleştiren Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, deforme olan yolu biran önce ulaşıma açmak için yoğun mesai harcıyor.

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü ve açık hava

Çöken yolun kazınıp zemin iyileştirme çalışmalarının ardından tekrar trafiğe açılacağını ifade eden Fen İşleri Müdürlüğü çalışmalarından sorumlu Başkan Yardımcısı Nevzat Nemcik yaptığı açıklamada: “Asfalt ekibimizin freze çalışmasının ardından duruma bağlı olarak zeminde kazı çalışması gerçekleştirildi. Taşlarla blokaj yapımının ardından yol iyileştirilerek tekrar halkın kullanımına sunulacaktır” dedi.

Freze, 1 kazıcı aracı, 3 kamyon, 1 loder ve 5 personel ile gerçekleştirilen çalışma ile 500 metre uzunluğunda 3-5 metre derinliğindeki yol için taş blokajın tamamlanmasının ardından yol tekrar ulaşıma açılacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL