BELEDİYE HABERLERİ ÜST MANŞET

Ayvalık’ta ihale karşıtı imza kampanyasına büyük destek

Ayvalık’ta Tabiat Parkının Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından günlük tesislerin kullanımına dair yapılacak ihaleye karşı çıkan Ayvalık Belediyesi,Emitt (Doğu Akdeniz Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı) standında imza kampanyası başlatarak konuyu..

Ayvalık’ta ihale karşıtı imza kampanyasına büyük destek

Ayvalık’ta Tabiat Parkının Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından günlük tesislerin kullanımına dair yapılacak ihaleye karşı çıkan Ayvalık Belediyesi,Emitt (Doğu Akdeniz Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı) standında imza kampanyası başlatarak konuyu Ayvalık gündeminden çıkarıp ulusal ve uluslarası gündeme taşıdı.

Tanıtım yapılırken 3.Günde İmza Kampanyası
Fuarın 3.gününde, Belediye Başkanı Mesut Ergin’in atılımıyla, imza kampanyası başlatan Ayvalık Belediyesi beklenmedik ilgi gördü. Saatler içinde yüzlerce imza toplanırken diğer il ve ilçe belediye başkanları, yabancı ülke temsilcileri de gelip kampanyaya destek verdi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu : “ sözümüz imzamızdır, biz her daim doğayı koruyan taraftayız .”
Ayvalık standına büyük bir ilgi ve kalabalıkla birlikte gelen Ekrem İmamoğlu , imza kampanyası anlatılınca ; “Bizim sözümüz imzamızdır, biz her daim doğayı koruyan taraftayız” diyerek desteğini belli etti. Stantta önce Ayvalık Belediyesi yetkilileri ile fotoğraf çektiren İmamoğlu daha sonra stantta onu sevenlerle fotoğraf çektirdi.

Kosova Prizren Belediye Başkanı Mytaher Haskuka, konuyu dinledi ve imzasını atarken “inanılır gibi değil, korunması gerekir “ dedi.
Ayvalık’ı bildiğini ve çok beğendiğini belirten Haskuka, “buraların daha imtina ile korunması beklenirken, inanılır gibi değil, çok üzüldüm” diyerek imzasını attı.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “tabii ki hayır diyoruz, bu bölge bu coğrafya hepimizin” dedi.

Zaten konuyu bildiğini söyleyen Arslan, “korumalıyız, imzayı hemen atıyorum” dedi ve imzaladı.

Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam’da konuyu dinleyerek hemen destek oldu ve imzasını verdi.

İstanbul’da saatler içerisinde yüzlerce imza toplandı,imza vermek için zaman zaman kuyruk oluştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL