BELEDİYE HABERLERİ ÜST MANŞET

AKUT’un önemi Karabağlar’da anlaşıldı!

Türkiye’nin farklı bölgelerinde ardı ardına yaşanan ve can kayıplarına da neden olan depremler, Karabağlar Belediyesi’nin Arama Kurtarma Derneği’ne (AKUT) tahsis ettiği Bozyaka Yerleşkesi’nin önemini net bir şekilde ortaya koydu. Şehit..

AKUT’un önemi Karabağlar’da anlaşıldı!

Türkiye’nin farklı bölgelerinde ardı ardına yaşanan ve can kayıplarına da neden olan depremler, Karabağlar Belediyesi’nin Arama Kurtarma Derneği’ne (AKUT) tahsis ettiği Bozyaka Yerleşkesi’nin önemini net bir şekilde ortaya koydu.

Şehit Uzman Çavuş Akın Acar’ın adını taşıyan yerleşke, Türkiye’nin en büyük AKUT merkezi olmuştu. AKUT İzmir Ekibi Lideri Ramazan Ergut’la gönüllülerden Ezgi Gültekin ve Nuran Ergün, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’na teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Bu yerleşke sayesinde Kuşadası, Denizli, Manisa ve Seferihisar ekiplerinin hızlı bir şekilde toplanarak son depremlere müdahale ettiğini belirten Ergut, “Merkezimizin açılışını birlikte yaptıktan sonra, burası tüm Türkiye’de çok konuşulur oldu. Bu kadar donanımlı bir yer olduğuna kimse inanmak istemiyor. Son 1 haftada yaklaşık 400 kişi AKUT’a gönüllü olmak için başvuru yaptı. Bunda, 8 günde 3 depremi yaşamamızın da etkisi büyük. Yerleşkeyi bize verdiğiniz için tekrar teşekkür ederiz” diye konuştu.

ÖNEMİ ANLAŞILDI!

Başkan Selvitopu da son depremlerin, afetlere hazırlığın ve hızlı müdahalenin önemini net bir şekilde ortaya koyduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

Biz sizlerle bundan sonraki süreçte de yan yanayız. Başta şantiyedekiler olmak üzere personelimizin eğitimi anlamında sizden taleplerimiz olabilir. AKUT’a desteğimiz devam edecek. AKUT’un burada olması, Karabağlar için de büyük avantaj. Ayrıca Bozyaka’daki 1600 metrekarelik kapalı alanımız da en iyi şekilde değerlenmiş oldu. İnşallah böylesi afetler yaşanmaz ama bilimsel veriler olacağını söylüyor. O nedenle aklı, bilimi ve teknolojiyi kullanarak gerekli önlemleri almalıyız.”

Olası bir afet sonrasında kullanılmak üzere toplanma alanlarını da belirlediklerini belirten Başkan Selvitopu, parkların yanı sıra özellikle kapalı hale getirdikleri pazaryerlerinin önemli bir işlev üstleneceğine dikkat çekti. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL