BELEDİYE HABERLERİ

Aksu Belediyesi’nden bayraklı tepki

Aksu Belediyesi Şubat Ayı Meclis toplantısında meclis salonunu bayraklarla donattı. Hem Avrupa Parlamentosunda Yunan Milletvekilinin Türk Bayrağını yırtmasına tepki gösteren hem de İdlib’de şehit düşen askerlerimiz için salonu bayraklarla donatan..

Aksu Belediyesi’nden bayraklı tepki

Aksu Belediyesi Şubat Ayı Meclis toplantısında meclis salonunu bayraklarla donattı. Hem Avrupa Parlamentosunda Yunan Milletvekilinin Türk Bayrağını yırtmasına tepki gösteren hem de İdlib’de şehit düşen askerlerimiz için salonu bayraklarla donatan Aksu’dan bayrağımıza saygısızlık edenlere çok sert tepkiler gösterildi.

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in başkanlığında toplanan Aksu Belediye Meclisinde Türk Bayrağını yırtan Yunan Milletvekiline büyük tepkiler geldi. Mecliste grubu bulunan tüm partiler şanlı Türk bayrağımıza sahip çıkarak, bayrağa uzanan ellerin kırılacağı mesajını verdi. Mecliste İdlib’de şehit düşen ve yaralanan kahraman askerlerimiz de unutulmadı. Ele alınan bir diğer konu ise Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem felaketiydi. Grup sözcülerinin ardından açıklamalarda bulunan Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, “Suriye’de bir savaş var, şehit haberlerini üzülerek izliyoruz. Umarım şehit sayımız artmaz. Allah Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yar ve yardımcısı olsun. Türk Bayrağımızı yırtma cüretinde bulunan Yunan milletvekilini de şiddetle kınıyorum. Bayrağımız bizim için kutsaldır, kimse el uzatamaz. Depremzedelerimizi de unutmamak gerekli. Aksu olarak onlar için tüm imkanlarını seferber eden hemşerilerime teşekkür ediyorum. Rabbim bizi afetlerden korusun.” dedi.

Kanser nedeniyle hayatını kaybeden Dr. Arif Bulut’un Aksu’da çok sevilen bir insan olduğunu kaydeden Şahin kendisine rahmet dilerken, trafik kazasında yaralanan AK Parti Milletvekili İbrahim Aydın ve eşine de kısa zamanda sağlıklarına kavuşmaları temennisinde bulundu. Spor kulübünün başarılarına da değinilen mecliste Başkan Şahin, “Sporcularımıza tam destek verdik. Kulübümüzde sadece güreşçilerimiz değil, futbol takımımız da oldukça başarılı. Amacımız gençlerimize spor yaptırarak sahip çıkmak.” diye konuştu.

Mecliste; Cumhuriyet Mahallesinde ve Boztepe Mahallesinde yapılacak olan kadastro çalışmalarında, kadastro ekipleri ile birlikte görev alacak olan bilirkişiler de seçildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL