BELEDİYE HABERLERİ ÜST MANŞET

Adana’ya göçle gelenlere kar gezisi

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin, kente göçle gelenlerle ilgili rehabilitasyon çalışmaları sürüyor. Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Göç ve Göçmen İşleri Şube Müdürlüğü, kentte ikamet eden göçmenleri..

Adana’ya göçle gelenlere kar gezisi

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin, kente göçle gelenlerle ilgili rehabilitasyon çalışmaları sürüyor.
Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Göç ve Göçmen İşleri Şube Müdürlüğü, kentte ikamet eden göçmenleri kar gezisine götürdü.

Adana’da yaşayan göçmenlerin entegrasyonunu sağlamak amacıyla kurulan Göç ve Göçmen İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri Göçmen Uyum ve Koordinasyon Merkezi’nde eğitim gören 60 göçmeni Pozantı İlçesi Karboğaz’a  kar gezisine götürdü.

Göçmen ve mültecilerin mevzuatlar dahilinde sağlık, hukuk, istihdam, toplumsal destek hizmetleri ve kamu hizmetlerine ulaşımı noktasında danışmanlık hizmeti veren, yerel topluluk ile göçmen topluluk arasında toplumsal uyumun sağlanmasına katkı sunan Adana Büyükşehir Belediyesi, göçmenlere yönelik düzenlediği etkinliklere bir yenisini ekledi.

Karboğaz’a düzenlenen gezi ile göçmenler unutulmaz bir gün yaşadı. Kar topu oynayıp, kardan adam yapan göçmenler yemek yiyerek güzel bir gün geçirdi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, göçmenlerin entegrasyonu ve sosyalleşmesi noktasından bundan sonra da, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı  Zeydan Karalar’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL