GÜNDEM SPOR ÜST MANŞET

Kepez’de yeşil sahada umutlar yeşeriyor.

Gençleri spora yönlendirmek ve yetenekli gençleri Türk futboluna kazandırmak için yepyeni bir adım daha atan Kepez Belediyesi, Futbol Fabrikası Kepez’de projesini başlattı. Kepez’de yeşil sahada umutlar yeşeriyor. Kepez Belediyesi’nin gençleri..

Kepez’de yeşil sahada umutlar yeşeriyor.

Gençleri spora yönlendirmek ve yetenekli gençleri Türk futboluna kazandırmak için yepyeni bir adım daha atan Kepez Belediyesi, Futbol Fabrikası Kepez’de projesini başlattı.

Kepez’de yeşil sahada umutlar yeşeriyor. Kepez Belediyesi’nin gençleri spora yönlendirmek için hayata geçirdiği proje, ‘Futbol Fabrikası’ törenle açıldı.  Törene Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak, Kepez Spor Kulübü Başkanı Hakan Çatal, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, gençlere güzel bir eğitim ortamı sağlamak, onları hem akademik alanda başarılara taşımak, hem de bunun yanında onları kültürle, sanatla meşgul ederek, geleceğe güçlü bir biçimde hazırlamak, belediyemizin en önemli sorumluluklarından birisidir.” dedi.

Eğitim, kültür, sanat, spor   

Bu sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmek için büyük bir özeni, büyük bir dikkati gösterdiklerini ve göstermeye de devam edeceklerini belirten Başkan Tütüncü, “Biz biliyoruz ki; bir şehri mükemmel bir şehir haline getirebilmek, sadece maddi yatırımlarla olmuyor. Onun ötesinde kalplerin ve gönüllerinde imar edilmesi gerekiyor. Bir neslin inşasına katkı verecek çalışmalar, şehrin gönül mimarlarının en önemli unsurlarıdır. Bu sebepten dolayıdır ki; eğitim diyoruz,  kültür-sanat ve spor diyoruz. Çocuklarımıza farklı bir gelecek hazırlamanın burada gayreti içerisinde olduğumuzu da her vesile ile de ifade ediyoruz ve bunun gereğini de yapıyoruz” diye konuştu.

Sosyal projeler

“Geçtiğimiz 11 yılda, Kepez Belediyesi Spor Kulübü sadece spor olsun diye çalışan bir kurum olmanın ötesinde, sosyal içerikli projeler uygulayan ve bu projeleri de Kepez’e farklı bir katma değer olarak sunma gayretin de olan bir spor kulübü oldu.” diyerek sözlerine devam eden Başkan Tütüncü, “ Biz burada gençlerimize istikamet vermek, neslimizi iyi insan haline getirmek için büyük bir gayret ve özeni o sporun birleştirici kardeşlik ikliminde yapmaya gayret ettik. 11 yıllık yolculuğumuz bu konuda çok önemli örneklerle, büyük başarılarla doludur. Nice evladımıza burada spor eğitimleri verirken, onları aslında spor altyapısına kazandırmanın heyecanını yaşarken, onların enerjilerini boşaltmak suretiyle, onların iyi insan olmalarına yönelik eğitimler vermek suretiyle, onları topluma kazandırmanın da mutluluğunu yaşadık. Geldiğimiz noktada güzel bir başlangıç daha yapıyoruz. Bu şehirde tam 102 bin öğrencimiz var. Şimdi ben kendime soruyorum; 102 bin öğrencinin olduğu bu şehirde;  yıldız futbolcular çıkaramayacak kadar yeteneksiz öğrencilerle dolu bir şehir olduğumuz düşüncesine mi kapılacağız? Kendi potansiyelimize inanarak, bundan 10 yıl sonra, 15 yıl sonra profesyonel liglerde mücadele eden yıldız futbolcuları çıkaramayacağımızı mı düşüneceğiz? Elbette ki bu 102 bin öğrencimiz içerisinde dünya çapında yetenek ortaya koyabilecek çocuklarımız mevcut. Belki de yıllardır gizli kalacak yetenekleri,  büyük bir çabayla büyük bir titizlikle, ama mutlaka gönül birliği ile gün yüzüne çıkarmanın gayreti içerisinde olacağız. Bu futbolcu fabrikası buna hizmet ediyor. “ dedi.

Fabrika Voleybolu Projesi

Kepez’de 2019 yılında voleybol’da çok güzel bir projeyi başlattıklarına da değinen Tütüncü, “Bu proje Fabrika Voleybol. Bu konuda 2020’de iki tane hedef koyacağız. Fabrika Voleybolu tekrar federasyonla birlikte canlandırmanın ve oradan farklı bir enerji meydana getirmenin arayışı içerisinde olacağız. Türkiye’de gönlüm arz ediyor; kadın voleybolu dendiği zaman ilk akla gelen ilçe Kepez olmalı. Artık biz kadın voleyboluna altyapı yetiştiren bir ilçe haline geleceğiz. İkincisi de; amatör futbol altyapı dendiği zaman aklımıza Antalya Kepez gelecek. Bunu yaparken Antalya’da çok değerli spor adamlarımız var. Onların da enerjilerini burada birleştirmek suretiyle futbolcu fabrikasını bambaşka bir sosyal proje, Türk gençliğine örnek bir sosyal proje haline getirmeliyiz. Bunu bütün kamuoyu ve spor camiası ile de paylaşmalıyız. “ diye konuştu.

Kepez’in Yıldızları Projesi

Kepez’deki en önemli spor projelerinden biri olan Kepez’in Yıldızları Projesinin çalışmalarına da değinen Tütüncü, “Tıpkı bu projede olduğu gibi;  eğitim çalışmamızı birkaç yıl evvel spor camiası ile paylaşma konusunda gösterdiğimiz başarıyı, şimdi burada göstermenizi istiyorum.  Bütün bunlarla birlikte Kepez’deki futbola meraklı gençlerimizi, öğrencilerimizi ve daha da önemlisi futbola meraklı çocuklarımızı, bu futbolcu fabrikasına yoğunlaştıracağız. Onların dikkatlerini buralara çekeceğiz ve her yerde Kepez’in öğrencileri futbol oynasın. “dedi.

Herkes futbol oynasın

Çocukluğunda büyüklerin söylediği “Topa kafa verme, derslere kafa veremezsin” sözünü hatırlatan Başkan Tütüncü, “Şimdi geldiğimiz nokta da ise eğitimciler ‘Bir çocuk sanatla ve sporla ilgileniyorsa akademik başarısı daha yüksek oluyor’ deniyor.  İşte bundan dolayı herkes futbol oynasın. Herkes futbol oynarsa; Çocuklar enerjilerini boşaltırlar,  o enerjileri boşalttıkları ölçüde de iyi bir insan olmanın kapılarını kendilerine aramış olurlar. Zihinlerini boşaltırlar, derslerine daha çok motive olurlar. Herkes futbola meraklı hale gelirse, yeteneklerinin keşfedilmesi, onların spor altyapılarından, üst yapılara kazandırılması konusunda da önemli bir başarı elde edilir. İşte biz burada gençlerimizi spora kazandıracağız. Bu fabrikada çalışmalarına devam edecek. Fabrikada üretim olur. Fabrika Voleybol da ve Futbolcu Fabrikası’nda ne olur? Voleybolcu üretilecek, futbolcu üretilecek. Bu projelerimiz; Türk sporu için, Türk futbolu için, Türk voleybolu için bu bizim gençlerimize hizmet edecek. Hepinizin hayallerinden tutacağız. Futbolcu Fabrikası hepimize hayırlı olsun . Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün konuşmasının ardından Futbolcu Fabrikası Kepez’de projesinin açılışı Kepez’in çocukları ve gençleri ile birlikte gerçekleştirildi. Açılışın ardından Başkan Tütüncü  ve konuklar Kuzeyyaka spor tesisini gezdiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL