EĞİTİM ÜST MANŞET

Özel okulları aratmayan etkinlik

İzmir Cahide Ahmet Dalyanoğlu Ortaokulu özel okulları aratmayan etkinlikler düzenliyor. Bilim ve Kitap Şenliği, okul kermesi derken dünya da ilkokul seviyesinde çocuklara ders olarak sunulan kodlama eğitimini hayata geçirdi. Robotik..

Özel okulları aratmayan etkinlik

İzmir Cahide Ahmet Dalyanoğlu Ortaokulu özel okulları aratmayan etkinlikler düzenliyor.

Bilim ve Kitap Şenliği, okul kermesi derken dünya da ilkokul seviyesinde çocuklara ders olarak sunulan kodlama eğitimini hayata geçirdi. Robotik kodlama eğitimi ile geleceğe şekil vermek isteyen öğretmenler, tasarım ve kodlama eğitimini İzmir’de devlet okulu seviyesinde kurulmuş olan en kapsamlı sınıflarda öğrencilere vermeye başladı.

Cahide Ahmet Dalyanoğlu Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Aytun Aydın, farklı branşlardan bir kaç öğretmenle birlikte 21. yüzyıl becerilerini yaygınlaştırmak adına çocuklarla tasarım ve kodlama  çalışmalarına başladıklarını söyledi.

. “Ülkemizde de bu bilincin oluşması için ne kadar çok öğrenciye ulaşabilirsek o kadar çok farkındalık oluşturabiliriz” açıklamasında bulunan Aydın, “Bu amaçla kodlama bilincinin oluşması, verilen problemin mantık muhakeme becerisi ile eğlenerek, sorgulayarak çözülebilmesi ve günümüz teknolojisi içinde çocuklarımızın da aktif rol alması çok önem arz etmektedir” dedi.

Eğitimde, teknolojinin de içinde olduğu alanda yerini almak adına atölyenin kurulmasında öncülük eden okul müdürü Fatih Kaya ise, Robotik Kodlama ve Steam Atölyesi’nin sadece Cahide Ahmet Dalyanoğlu Ortaokulu öğrencilerinin değil, diğer okulların öğrencilerinin de faydalanacağı etkili bir eğitim sahası olacağını belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL