Share

Antalya’da kimliği belirsiz kişiler, 100 yıllık ağaçları köklerinden söktü

Konyaaltı ilçesine bağlı Hisarçandır Mahallesi’nde 100 yıllık ağaçlar, kimliği belirsiz kişilerce köklerinden söküldü. Mahalleli, ağaçları söken kişilerin, kendilerini tehdit ettiğini söyledi.

Antalya da kimliği belirsiz kişiler, 100 yıllık ağaçları köklerinden söktü #1

,CHP’li Konyaaltı ilçesine bağlı Hisarçandır Mahallesi’nde ormanlık alandaki 100 yıllık ağaçlar, kimliği belirsiz kişiler tarafından köklerinden söküldü.

5 gündür ağaçların sökülüp, arazi alanı oluşturulmaya çalışıldığını öne süren mahalleli, bu kişilerin kendilerini de tehdit ettiğini kaydetti.

100 YILLIK AĞAÇLAR SÖKÜLDÜ, MAHALLELİ İSYAN ETTİ

Günlerdir seslerini duyurmaya çalıştıklarını söyleyen Sevim Çakmak, çalışma yapılan alanlarda 100 yıllık çam ağaçları olduğunu söyledi.

Çakmak, “Bu çam ağaçlarının bir kısmı yıkıldı. Çukurlar açılıp içine gömdüler. Neredeyse 50-60 ağacı kökünden çıkarıp yıktılar. Yapmaya da devam ediyorlar. Kimliği belirsiz kişiler buraya gelerek ağaçları kesiyor. Ve bizlere de tehditler savurarak, korkutmaya çalışıyorlar” dedi.

“TUTANAK TUTULDU KEPÇELERİ BAĞLADIK, ERTESİ GÜN ÇALIŞMAYA DEVAM ETTİLER”

Mahalleli olarak, ağaçları kesenleri engellemeye çalıştıklarını kaydeden Çakmak, “Gerekli yerlere dilekçe verdik. Orman İl Müdürlüğü’nden ormancılar geldi, tutanak tutuldu. Kepçeleri bağladık. ‘Mahkemeye taşınacak’ dedik ama ertesi gün başka kepçe sokarak iki gün daha çalışıldı. Amaçları burayı arsa haline getirip, ormanı yok etmek. Biz orman yok olmasın, buranın doğal güzelliği bozulmasın istiyoruz” diye konuştu.

Mahallede oturan İlknur Çoksu da duruma tepki gösterdi.

Leave a Comment