Share

ANTALYA’da toplu taşımada korona denetimi

ANTALYA’da  taşımacılık yapan şehir içi belediye otobüsleri koronavirüs tedbirleri kapsamında denetlendi. Kurallara uymayanlara ceza kesildi.

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, otobüs ve açık hava
Antalya Migros kavşağında polis ekiplerince salgın tedbirleri nedeniyle durak çıkışında durdurularak, denetlendi. Şehir içi otobüslerde hijyen, mesafe, oturma düzenini, otobüsteki personelin sağlığı ve yolcu sayısı konularında denetimler yapıldı. Hijyen koşullarına uymayan otobüslere ceza kesildi.

Şehir içinde de polislerin denetimleri farklı noktalarda devam etti. Taksilerdeki yolcu sayısı ile maske kuralına uyulup uyulmadığı kontrol edildi.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi

Trafik polis memuru uygulama noktasında yaptığı açıklamada, “Dünyayı saran pandemi sürecinde yoğun bir gündem yaşıyoruz. İlimizde sayın Valimizin ve Emniyet Müdürümüzün önderliğinde denetim mekanizması ilk günden bu yana uygulanmaya devam ediyor. Bundan sonra denetimlerde biraz daha duyarlı olunması, hijyen, mesafe ve maske konusunda azami şekilde önem gösterilmesi gibi yeni bir sürece başladık. Biz uygulamalarımızı artırıyoruz. Şehir içi otobüslerde hijyen, mesafe, oturma düzenini, otobüsteki personelin sağlığı ve yolcu sayısı konularında denetimler yapıyoruz. Bu denetimlere, diğer ticari taşımacılık yapan araçlarda da devam ediyoruz” diye konuştu.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava
Denetim yapılan şehir içi belediye otobüsünde yolculuk yapan yolcu, “Uygulama ve denetimler çok yerinde. Her zaman bunların yapılmasını istiyorum. Halkımız ve kendimiz için çok iyi” dedi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve açık hava

Otobüs şoförü ise, “Kontrol olduğu için memnunuz. Her zaman olmasını arzu ediyoruz. Otobüse maskesiz binmek isteyenler oluyor. Biz maske takmaları konusunda uyarıyoruz, araçta maskemiz varsa veriyoruz” diye konuştu.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Yolcuların tek tek HES kodlarına bakıldı. Yolcuların maske ve mesafe kuralına uydukları görüldü.

Görüntünün olası içeriği: açık hava

Leave a Comment