Share

Antalya’da Akdeniz Üniversitesi Öğrenci ve Mezunlarından oluşan “Akdeniz Sözlük”

Kurucu ekibi Akdeniz Üniversitesi Öğrenci ve Mezunlarından oluşan Akdeniz Sözlük 2019 yılı itibariyle tekrar açıldı.

Yazar kitlesini Türkiye’nin Akdeniz bölgesinde ki tüm üniversitelerinin öğrenci ve mezunlarından oluşturmayı hedefleyen sözlük yönetimi ilk etkinliğini ise Antalya’da 114m uzunluğunda ki Expo Tower’da gerçekleştirerek büyük ilgi topladı. Ayrıca bu etkinlik Expo Tower’da düzenlenen ilk etkinlik olması sebebiyle şehirde büyük ilgi çekti. Bir internet sitesi olmanın ötesine giden sözlük yönetimi, akdeniz üniversitesi öğrencilerinin, şehrin ve ülkemizin en önemli festivallerinden olan Antalya Altın Portakal Film Festivalinde görev almasını da sağladı.

Özellikle Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri festival esnasında Akdeniz Sözlük üzerinden festival ile ilgili görüşlerini belirtti. Sözlük yönetimi ve Altın Portakal da görev alan öğrenci ekibi tarafından, festival esnasında Atatürk Kültür Merkezi ( AKM ) de hazırlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Paylaşımı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Muhittin Böcek’inde gözünden kaçmadı. Paylaşım Başkanın instagram hesabından da paylaşıldı.

Şehirde sosyal faaliyetleriyle kendinden söz ettiren sözlük 2020 yılının ilk gününde, ekibine ve misafirlerine şehrin merkezinde Antalya Stadyumunun yanında yer alan Grida City Hotel’de özel bir yılbaşı etkinliği düzenledi. İnternetin ötesinde reel hayata dokunuşlar yapan sözlük rakiplerinden bir hayli farklı projeler ortaya koyacak gibi duruyor. Şu sıralar yazar alımının açık olduğunu da belirtmek isterim. Sitenin web adresi ise www.akdenizsozluk.com

Leave a Comment