Share

Türkiye güven huzur uygulaması gerçekleştirildi

Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde seyahat edebilmeleri alışverişlerini yapabilmeleri ve bayramlarını huzur içerisinde geçirebilmeleri amacıyla; Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı koordinesinde 29 Temmuz günü yurt genelinde eş zamanlı olarak vatandaşlarımızın yoğunlukla bulundukları yerlerde 08.00-23.00 saatleri arasında üç aşamalı olarak “Türkiye Güven Huzur Uygulaması (2020/9))” gerçekleştirildi.
Mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere, suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahıs ve araçların yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesi için gerçekleştirilen uygulamaya Antalya’da Asayiş, Terörle Mücadele, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Narkotik Suçlarla Mücadele, Özel Harekat, Trafik, Bölge Trafik, İnsansız Hava Araçları, Çevik Kuvvet ve Deniz Limanı Şubeleri ve Büroları başta olmak üzere diğer birimlerimizden de personel takviyesi ile toplam; (978) personel, (221) ekip ve (2) dedektör polis köpeği katıldı.
Şahıs ve araçlar üzerinde arama, kimlik kontrolü ve plaka sorgulaması yapılan uygulamaların sonucunda; (5.788) kişi sorgulandı. Arandığı tespit edilen (6) kişi yakalandı. (1) kayıp şahıs bulundu, (1.554) araç kontrol edildi, (145) araca (105.973) TL. para cezası uygulandı, (6) araç trafikten men edildi, (171) iş yeri kontrol edildi.

Leave a Comment