Share

Mahalle polisleri kurban pazarında vatandaşı sahte para ve dolandırıcılığa karşı bilgilendirdi

Bayramlar, birlik ve beraberliğimizin simgesi olan günlerdir. Ülkemizin büyük coşkuyla kutladığı bu özel günlerde vatandaşlarımızın huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmeleri önem arz etmektedir.
Mahalle Polisleri Kurban Pazarlarında Vatandaşı Sahte Para ve Dolandırıcılığa Karşı Bilgilendirdi
Antalya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde görevli Mahalle Polislerince, vatandaşlarımızın huzurlu ve güvenli bir Kurban Bayramı geçirmeleri, sahte para ve dolandırıcılığa karşı gerekli tedbirleri almaları konusunda vatandaşlarımızın bilgilendirilmeleri, sahtecilik olaylarının önlenmesi ve suçla etkin mücadelede vatandaşlarımızın desteğinin alınması amacıyla; Kurban Bayramı öncesi vatandaşlarımızın yoğun bulunduğu mahalle, cadde, sokaklarda ve kurban pazarlarında bilinçlendirme çalışmaları yapılıyor.
Bu kapsamda; kurbanlık hayvan almak için pazar yerlerine gelen vatandaşlar ile esnafın Dolandırıcılık, Yankesicilik, Sahte  Para  gibi çeşitli suçlara maruz kalmalarını engellemek, kendilerini suç mağduru olmaktan korumak için alacakları tedbirler ile ilgili bilgilenmelerini sağlamak amacı ile Bayındır Mahallesinde ve Gazi Bulvarı üzerinde kurulu bulanan  pazar esnafını ve pazara gelen vatandaşları bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışması yapıldı. Çalışmalara bayram süresince devam edilecek.

Leave a Comment