Share

Başkan Tütüncü’nün 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı

Kıymetli basın mensupları;

Haber alma, kamuoyu oluşturma ve ifade özgürlüğünün güvencesi olan medya sektöründe, işin mutfağında, gece-gündüz demeden haber peşinde koşan, zor şartlar altında mesleğini en iyi şekilde icra etmeye çalışan tüm basın çalışanlarının  ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlarım.

Tarafsız, objektif bir şekilde kamuoyuna acıları ve sevinçleri aktararak, bilgilendirme amacıyla yaptığınız haberler ve icra ettiğiniz bu kıymetli meslek, demokrasi kültürümüzün güçlenmesine önemli katkılar sağlamaktadır.

Bir ülkenin gelişiminde çok önemli bir yere sahip olan basın, halkı bilgilendirme, kamuoyuna gerekli hassasiyetleri oluşturma gibi çok önemli işlevleri başarmaktadır.

Basında sansürün kaldırışının 112. Yıldönümü olan 24 Temmuz tarihinin, Türk basınında önemli bir yeri bulunmaktadır.

Görevlerini özveriyle yerine getiren yerelden, ulusala, yazılı, görsel ve işitsel yayın kuruluşlarında görev alan tüm basın çalışanlarının ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlarım.

Dünya’yı etkisi alan Kovid-19 salgınında gece gündüz demeden, hastalanma riskine karşı kamuoyunu bilgilendirmek adına canı sper şekilde görevlerini yapan tüm basın çalışanlarına da teşekkürü bir borç bilirim.

Kepez Belediye Başkanı
Hakan TÜTÜNCÜ

Leave a Comment