Share

Antalya’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve kalabalık

Antalya’da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen anma programına sıcak ve nemli havaya rağmen yoğun katılım oldu.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve takım elbise

15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen hain darbe girişiminden sonra ilan edilen ‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 4’üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda Antalya Valiliği tarafından anma programı düzenlendi. Oluşturulan güvenlik noktasından geçen herkesin üst araması yapıldı, sağlık ekipleri tarafından ateşleri ölçüldü. Sıcak ve nemli havaya rağmen binlerce Antalyalı maskeleriyle anma etkinliğine katıldı.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar

Program, Antalya Valisi Ersin Yazıcı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in, 15 Temmuz anı defterini imzalamalarıyla başladı. Saygı duruşunda bulunulması İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ve duaların ardından 15 Temmuz ruhunu yansıtan fotoğraf ve film gösterimleri yapıldı. Katılımcılar dev sinevizyondan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ulusa Sesleniş konuşmasını izledi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, sahnede, ayakta ve takım elbise

 

Gecede İl Müftüsü Osman Artan’da dua okudu, öğrenciler günün anlamını anlatan şiirler okudu.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı sporcular taşıdığı sancağı Cumhuriyet Meydanı’nda Vali Ersin Yazıcı’ya teslim etti. Meydandaki etkinlik mehter takımı gösterisi, söyleşi ve ilahi okunmasıyla son buldu.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, sahnede ve iç mekan

“Şehitler asla unutulmayacaktır”

15 Temmuz darbe girişimi sırasında meydana gelen çatışmada Ankara’da şehit düşen polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç’ın babası Zeki Kılınç, 15 Temmuz’da milletin evlatlarının ellerinde bayrak ve dillerinde dualarla yürüdüğünü dile getirerek,“ Bir milletin tarihini değiştiren şehitler, asla unutulmayacaktır” dedi.

Görüntünün olası içeriği: açık hava

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar, çocuk ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor, şunu diyen bir yazı 'SUPER COOL'

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ağaç, gökyüzü, gece, ayakkabılar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, sahnedeki insanlar

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, dans eden insanlar, ayakta duran insanlar, gece, ayakkabılar ve iç mekan

Haber Foto: Tolgahan Işık – Kerem Dağlı

Leave a Comment