TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 251.224
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 20.890
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 96
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.539
SPOR

Şimdi windsurf zamanı

Yeni normalin en güzel sporu Urla İçmeler Koyu’nda hizmet veren EMR Windsurf ve Yelken Kulübü sezonun açıldığı 1 Haziran’dan itibaren yoğun ilgi gördü. Türkiye Yelken Federasyonu tarafından en iyi antrenör..

Şimdi windsurf zamanı

Yeni normalin en güzel sporu

Urla İçmeler Koyu’nda hizmet veren EMR Windsurf ve Yelken Kulübü sezonun açıldığı 1 Haziran’dan itibaren yoğun ilgi gördü. Türkiye Yelken Federasyonu tarafından en iyi antrenör seçilen Emirşah Polat “Doğası ve kurallar gereği sporcular arasında mesafenin olması gereken windsurf, 7’den 70’e herkesin ilgisini çekiyor. Evlerinde sıkılan çocuklar ve büyükler için yazın en güzel, en sağlıklı, sosyal mesafenin en yüksek olduğu, heyecanlı ve bir o kadar da kişisel gelişime katkı veren windsurf, kaçırılmayacak bir fırsat” dedi.

Sosyal mesafeli spor

60 lisanslı sporcusu ile bu alanda bir rekorun sahibi olan EMR Windsurf ve Yelken Kulübü, 1 Haziran itibariyle yeni kurslar için kapılarını açtı. Kulüp Antrenörü Emirşah Polat, Türkiye Yelken Federasyonu’na bağlı olarak hizmet verdiklerine dikkat çekerek, Covid 19 salgını sonrasında evlerinde kalan çocuk ve yetişkenler için Windsurf’ün en iyi spor olduğunu söyledi.

Bu yaz harika geçecek

Deniz ve rüzgarın eşliğinde, sosyal mesafenin en yüksek olduğu windsurf ile çocukların kaliteli bir zaman geçirebileceğini söyleyen Polat, “Hem kulübümüzün hem windsurf’ün çocuklar üzerinde pozitif etkisi oluyor. Bir kere bu spor, sağlık ve direnç gelişimi açısından çok iyi. Bu sporu yapanın burnu bile akmaz. Çocuklar, tüm kış evde kaldı, tablet, bilgisiyar başından kalkmadılar. İşte size arınma fırsatı. Bu spor ile onların öngörüleri gelişecek, karar verme, kendini yönetebilme yetenekleri en üst seviyeye çıkacak. Beden ve fiziken yaşanan gelişmenin dışında duygusal zekaları da parelel bir gelişime girecek. Onlar için bu yaz harika geçecek” dedi.

Milli sporcu fabrikası

Kulüp olarak Techno 293 U13, U15, U17 ve RS:X sınıflarında kursların devam ettiğini, ancak bunun yanında yeni başlamak istenenler için temel windsurf ve yelken eğitimi de verdiklerini söyleyen Polat, “Sadece çocukları değil 7’den 70’e herkesi bekliyoruz” diye konuştu. Kulüp olarak 2024 ve 2028 Olimpiyatları için çalıştıklarını, bunun için de alt yapıya önem verdiklerini söyleyen Polat, “Şu anda Türk Milli Takımına en çok sporcu veren kulüp olmanın gururunu yaşıyoruz. Ancak biz istiyoruz ki içimizdeki bu sörf aşkını herkesle paylaşalım. Anne babalar hem kendileri hem de çocukları için kendilerine iyi bir şey yapmak istiyorsa, yapmaları gereken tek şey bizi ziyaret etmek” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL