TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 256.460
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 22.083
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 69
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.752
EKONOMİ

“Kredi faizlerinin düşürülmesi gayrimenkul sektörüne can suyu oldu”

Gayrimenkul sektörü kredi faizlerinin düşürülmesinden memnun COLDWELL BANKER ve PASHA Gayrimenkul danışmanı Necati Özer, konut kredi faiz oranlarının düşürülmesine ilişkin duydukları memnuniyeti dile getirdi. Konut kredi faiz oranlarının çekilmesi ile..

“Kredi faizlerinin düşürülmesi gayrimenkul sektörüne can suyu oldu”

Gayrimenkul sektörü kredi faizlerinin düşürülmesinden memnun

COLDWELL BANKER ve PASHA Gayrimenkul danışmanı Necati Özer, konut kredi faiz oranlarının düşürülmesine ilişkin duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Konut kredi faiz oranlarının çekilmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Özer, “ İndirimin inşaat sektörünün içinde bulunduğu darboğazın aşılmasında etkili olacağını ve 01 Haziran 2020 tarihi itibari ile Sıfır Konutlarda 0,64 ve ikinci el konutlar için 0,74 olarak belirlenen faiz oranları Cumhuriyet tarihindeki en düşük oranı olduğu” ifade etti.

COLDWELL BANKER ve PASHA Gayrimenkul danışmanı Necati Özer, ” 180 AYA VARAN TAKSİT ORANLARI ve 1 yıl ödemesiz şekilde tercih edilebilecek Konut Kredisi ile, kira öder gibi ev sahibi olmanın mümkün olduğu bir dönem başladı.” diye konuştu.


Satın alınacak gayrimenkulün expertiz değerinin %90’na kadar kredi kullanılabileceğini açıklayan Özer, “ Bu tarihi fısatın iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Konut kredilerinin faiz oranları 1 yıl geri ödemesiz el değişmemiş sıfır konutlarda yüzde 0.64, ikinci elde yüzde 0.74 olarak açıklandı. Üç büyük şehir olan İstanbul, Ankara ve İzmir de sıfır konut alımları için kredi limiti 750 bin TL olarak belirlenirken, diğer illerde bu limit 500 bin TL olarak belirlendi. 750 bin TL ye kadar alınacak olan konutlarda yüzde 10’a indirilen peşinat ödemeleri 1 yıl sonradan başlayacak kredi taksit ödemeleri ile ana faiz ödemelerinde ciddi anlamda avantajlı dönem yaşanması bekleniyor. İnanılmaz derece talepler var” dedi.

BİR GECEDE FİATLAR ARTTI

Faiz oranlarının aşağı çekilmesiyle bir gecede konut fiyatlarının arttığına dikkat çeken Emlak danışmanı Necati Özer, “Şu anki tepkilere baktığımız zaman gerek Türkiye geneli gerekse bölgesel anlamda inanılmaz derecede olumsuz tepkiler, şikayetler var. Ne oldu ki bir gecede bir günde bu fiyatlar arttı. 300 bin TL’lik daireler 350-400 bin TL çıktı. Düne kadar Korona salgınından dolayı satılamıyordu. Vatandaşın o anlamda haklı olarak şikayetleri var” ifadelerini kullandı.

COLDWELL BANKER ve PASHA Gayrimenkul danışmanı Necati Özer, “Korona salgınından dolayı yaşanan sıkıntılar her sektörde olduğu gibi gayrimenkul sektörünü de olumsuz etkiledi. Bu tarihi fırsatı değerlendirmek için 20 profesyonel danışman ve 300’ün üzerinde cazip portföyle hizmetinize hazırız “ diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL