TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 256.460
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 22.083
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 69
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.752
BELEDİYE HABERLERİ

Konyaaltı Belediyesi’nden yaralı kargaya yardım eli

Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde görevli veteriner hekimler, ormanlık alanda yaralı bulunan kargaya ilk müdahaleyi yerinde yaptı. Yaralı karga barınakta tedaviye alındı. Konyaaltı Belediyesi’nin Konyaaltı Hayatpark’ta sürdürdüğü..

Konyaaltı Belediyesi’nden yaralı kargaya yardım eli

Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde görevli veteriner hekimler, ormanlık alanda yaralı bulunan kargaya ilk müdahaleyi yerinde yaptı. Yaralı karga barınakta tedaviye alındı.

Konyaaltı Belediyesi’nin Konyaaltı Hayatpark’ta sürdürdüğü proje çalışmaları sırasında fark edilen yaralı kargaya belediyenin veteriner hekimleri yardım eli uzattı. Burada çalışan işçiler tarafından bulunan yaralı kargaya ilk müdahaleyi Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde görevli veteriner hekimler yaptı. İlk izlenim olarak karganın bir kedi tarafından saldırıya uğradığını, bunun sonucunda da kanat kısmından yara aldığını ifade eden veteriner hekimler, tedaviye Konyaaltı Belediyesi Barınağı’nda devam etti.

Tedavi altına alınan karga önce dezenfekte edildi. Yaranın bulunduğu kanat özel spreylerle temizlendi.  Karganın, birkaç gün gözetim altında tutulacağını dile getiren veteriner hekimler, her şeyin yolunda gitmesi halinde 4-5 gün içinde yaralı hayvanın eski sağlığına kavuşacağını ve tekrar uçabileceğini kaydetti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL