TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 256.460
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 22.083
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 69
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.752
ASAYİŞ BELEDİYE HABERLERİ

İzmir Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nden Soyer’e teşekkür

İzmir Elazığılılar Kültür ve Dayanışma Derneği, Fethi Sekin arabalı vapurun dün düzenlenen törenle hizmet filosuna katılması nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e ve emeği geçenlere teşekkür etti. Adını mezar..

İzmir Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nden Soyer’e teşekkür

İzmir Elazığılılar Kültür ve Dayanışma Derneği, Fethi Sekin arabalı vapurun dün düzenlenen törenle hizmet filosuna katılması nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Adını mezar taşına değil, tarihe yazdırdı

“Şehidimiz şairin dediği gibi adını mezar taşına değil, tarihe yazdırdı” diyen İzmir Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı, Muzaffer Acar, O bir kahraman, O bir vatansever. Canı pahasına katliamı önledi, mermisi bitene kadar çatıştı. Ve şehadet şerbetini içti. Fethi Sekin, 3 yıl önce İzmir Adliyesi’ne yönelik bombalı araç ile gerçekleştirilen saldırıda teröristleri fark ederek çatışmaya girip, katliamı önlerken şehit oldu. Adına sahip çıkıp, onun anısını yaşatmak amacıyla elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Ancak ne yaparsak yapalım şehidimize borcumuzu ödeyemeyiz” dedi.

Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz

İzmir Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı, Muzaffer Acar, “ İzmir Körfezinde şehidimizin adının yaşatılmasından dolayı şehrimizde yaşayan bütün hemşerilerimiz adına büyük memnuniyet duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Fethi Sekin arabalı vapuruna isminin verilmesi ve hizmete alınmasından bu yana emeği geçen başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, Tunç Soyer’e ve emeği geçen herkese yönetim kurulumuz adına çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Acar, “Kültürümüze ve hemşerilerimize İzmir Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği olarak, sahip çıktık ve çıkmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL