TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 251.224
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 20.890
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 96
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.539

Cumhurbaşkanı Erdoğan Koronavirüs’te alınan yeni kararları açıkladı

KAFE, LOKANTA, KIRAATHANE GİBİ İŞLETMELERİN KAPANIŞ SAATLERİ 22.00’DEN 24’E UZATILDI Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nın ardından Koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni alınan kararlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarında öne çıkan..

Cumhurbaşkanı Erdoğan Koronavirüs’te alınan yeni kararları açıkladı

“Hiçbir salgının birlik ve beraberliğimizden büyük olmadığı inancıyla yolumuza devam ediyoruz”

KAFE, LOKANTA, KIRAATHANE GİBİ İŞLETMELERİN KAPANIŞ SAATLERİ 22.00’DEN 24’E UZATILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nın ardından Koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni alınan kararlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarında öne çıkan başlıklar şunlar:

Bilindiği gibi hâlen devam eden kimi kısıtlamaları gelişmelere göre değerlendiriyor ve sonuçları milletimizle paylaşıyoruz, bunu daha önce de zaten milletime söylemiştim.

Bu haftaki toplantımızda aldığımız kararlar ise şu şekildedir: Lokanta, kafe, kıraathane gibi işletmelerin kapanış saati 22:00’den 24:00’e uzatılmıştır.

SİNEMA, TİYATRO, GÖSTERİ MERKEZİ GİBİ İŞLETMELER 1 TEMMUZ’DAN İTİBAREN AÇILIYOR

Sinema, tiyatro, gösteri merkezi gibi işletmeler 1 Temmuz’dan itibaren belirlenen kurallara göre faaliyete geçebilecektir.

18 YAŞ ALTI KISITLAMALARI EBEVEYNLERİ REFAKATİNDE OLMALARI ŞARTIYLA TÜMÜYLE KALDIRILDI, 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARIMIZ HAFTANIN HER GÜNÜ SAAT 10.00 İLA 20.00 SAATLERİ ARASINDA DIŞARI ÇIKABİLECEK

65 yaş üstü vatandaşlarımız haftanın her günü 10:00 ila 20:00 saatleri arasında dışarı çıkabilecektir. 18 yaş altı ile ilgili kısıtlama ise küçüklerin ebeveynleri refakatinde olmaları şartıyla tümüyle kalkmıştır. Millî parklar ve doğa parkları sağlık çalışanları, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü için ücretsiz olacaktır. Nikâh salonları 15 Haziran’dan itibaren, düğün salonları ise 1 Temmuz’dan itibaren belirlenen kurallara uygun şekilde hizmet vermeye başlayabilecektir.  Aldığımız kararların ülkemize, milletimize hayırlı olmasını Allah’tan diliyorum.  Bunların yanında hem uluslararası sağlık yardımlarımızla hem ilaç geliştirme çalışmalarımızla ilgili önemli gelişmeler var.

İLAÇ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARIMIZLA İLGİLİ ÖNEMLİ GELİŞMELER VAR”

Bugüne kadar sağlık yardımı veya ihracat izni talebine olumlu karşılık verdiğimiz ülke sayısı 125’i bulmuştur. Hekimlerimizin Kovid-19 hastalığı tedavisinde etkin şekilde kullandığı Favipiravir isimli ilacı TÜBİTAK çatısı altında çalışan bilim insanlarımız kendi sentimizle üretmeyi başardı. Sağlık Bakanlığımızın ruhsat sürecinin tamamlanmasının ardından ilaç kullanıma sunulacaktır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL